REKLAMA

Brudziński do posłów PO: Skończcie z awanturami

  • Autor: pap/em
  • 09 stycznia 2017 12:26
Brudziński do posłów PO: Skończcie z awanturami - Kończcie te awantury - apeluje do posłów opozycji Joachim Brudziński (fot. joachimbrudzinski.pl)

• Joachim Brudziński (PiS) przed poniedziałkowym (9 stycznia)spotkaniem liderów partii sejmowych u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego ws. rozwiązania kryzysu w Sejmie, zaapelował ze Szczecina do zachodniopomorskich posłów PO "o rozsądek i porozumienie".
• Jak podkreślił, posłowie PO z regionu wkraczają w Nowy Rok z trwającą okupacją sali plenarnej, z awanturami.

"Spierajmy się, bo spór jest istotą demokracji, ale nie czyńmy ze świętego miejsca polskiej demokracji jakim jest Sejm (...) piaskownicy, czy szkolnego boiska" - apelował zachodniopomorski poseł PiS.

"Chciałbym z tego miejsca ze Szczecina zaapelować do polityków Platformy Obywatelskiej pana posła Sławomira Nitrasa, Arkadiusza Marchewki, Norberta Obryckiego, Magdaleny Kochan: o godz. 14 odbędzie się spotkanie organizowane przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - kończcie te awantury. Bierzmy się razem do pracy na rzecz Pomorza Zachodniego i Szczecina" - podkreślił Brudziński.

"Ja jestem politykiem racjonalnym, mocno stojącym na ziemi. Ja nie oczekuję, że ze strony pana posła Sławomira Nitrasa, pana posła Stanisława Gawłowskiego kiedykolwiek doczekamy się uczciwej i rzetelnej współpracy. Niech krytykują, od tego jest opozycja. Ale niech nie podpalają polskiej demokracji, niech umożliwią, aby tu na Pomorzu Zachodnim realizować to co Polakom, mieszkańcom Szczecina, Świnoujścia, Stargardu obiecaliśmy" - mówił wicemarszałek Sejmu.

"Obiecaliśmy, że odwrócimy oczy Warszawy na ten region i bardzo konsekwentnie staramy się to czynić. To może być dobry czas dla Szczecina i Pomorza Zachodniego. Naprawdę może to być czas, który wykorzystamy, że nasze dzieciaki nie będą chciały wyjeżdżać stąd w poszukiwaniu pracy do Londynu, Europy Zachodniej, do Poznania, czy Wrocławia" - zaznaczył polityk PiS.

Marszałek Karczewski poinformował, że podczas spotkania z liderami partii zasiadających w Sejmie o godz. 14 chce przedstawić propozycję rozwiązania obecnego kryzysu parlamentarnego. Jak dodał, udział w spotkaniu potwierdzili wszyscy liderzy oprócz szefa PO Grzegorza Schetyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA