REKLAMA

Brudziński: Rok rządu PiS to dobry czas dla Pomorza Zachodniego

 • Autor: PAP/JS
 • 21 listopada 2016 16:38
Brudziński: Rok rządu PiS to dobry czas dla Pomorza Zachodniego Według Brudzińskiego, priorytetem dla rządu w regionie, który boryka się z niską dzietnością jest kwestia wsparcia dla rodzin (fot. joachimbrudzinski.pl)

• Rok rządu premier Beaty Szydło był dobrym rokiem dla Pomorza Zachodniego, ale nadal pozostają obszary, które wymagają pracy - ocenił poseł PiS Joachim Brudziński.
• Jak podkreślił, priorytetem dla rządu w regionie, który boryka się z niską dzietnością jest kwestia wsparcia dla rodzin.

"Mija rok od momentu, kiedy został sformowany rząd pani premier Beaty Szydło; rok, który był dobrym rokiem dla Pomorza Zachodniego" - powiedział dziennikarzom w Szczecinie Brudziński. "Stajemy po roku z poczuciem z jednej strony dobrze wykonanej pracy, ale także poczuciem, że w ciągu roku nie jesteśmy w stanie nadrobić kilkudziesięcioletnich zaległości w naszym regionie" - dodał poseł.

Podkreślił, że jest wiele powodów, które dają powody do satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. "Jest też wiele obszarów, które będą wymagały jeszcze wielomiesięcznych i wieloletnich nakładów i inwestycji, aby sprawy były rzeczywiście uznane za załatwione" - zaznaczył.

Według Brudzińskiego, priorytetem dla rządu w regionie, który boryka się z niską dzietnością jest kwestia wsparcia dla rodzin. "Tym wsparciem przede wszystkim muszą być miejsca pracy, a co za tym idzie próba ponownego uprzemysłowienia, czyli reindustrializacja. Temu mają służyć inwestycje infrastrukturalne i wsparcie dla przedsiębiorców" - podkreślił.

Czytaj też: Śląska PO: Rok rządów PiS to strata tysięcy miejsc pracy w regionie

W ocenie posła Krzysztofa Zaremby przygotowania infrastruktury stoczniowej do budowy statków w Szczecinie są już "na ukończeniu". "Jak Bóg da, to nasze plany dotyczące budowy pierwszych dwóch dużych promów w przyszłym roku, od końca pierwszego kwartału będą realizowane, czyli położenie stępki pod pierwszy kadłub" - zapowiedział.

W czerwcu br. podpisano list intencyjny ws. budowy dwóch promów na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. List podpisali uczestnicy przyszłego konsorcjum, które ma zbudować jednostki: Gdańska Stocznia Remontowa im. J.Piłsudskiego, Stocznia Remontowa "NAUTA", Morska Stocznia Remontowa Gryfia oraz Szczeciński Park Przemysłowy, działający na terenach po byłej stoczni w Szczecinie.

"Jesteśmy w takiej sytuacji, że majątek stoczni w Szczecinie jest nieobciążony i mamy największe pochylnie i suwnice, więc mówimy o Szczecinie, co nie znaczy, że kooperacji z podmiotami z Trójmiasta w tym zakresie nie będzie" - podkreślił Zaremba, pytany gdzie zostanie położona stępka pod budowę promów.

Według posła, potrzeby polskich armatorów są większe. Biorąc pod uwagę perspektywy rynku promowego na Bałtyku w ciągu najbliższych dziesięciu lat to minimum sześć promów - dodał poseł. Jak ocenił, udało się "odbudować w 80 proc. moce produkcyjne stoczni szczecińskiej". "Podmiot działający na terenach stoczni jeszcze nazywa się Szczeciński Park Przemysłowy, ale jestem przekonany, że do dawnej marki handlowej wrócić należy" - podkreślił Zaremba.

Jak zauważył, rządowi udało się uratować Morską Stocznię Remontową Gryfia. "Gryfia jest w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, a niedługo w funduszu Mars. Niedługo także w tej samej strukturze znajdzie się duża stocznia (po odbudowie). Przemysł stoczniowy w Szczecinie będzie skonsolidowany, będzie częścią dużego koncernu zbrojeniowego RP, będzie brał udział we wszystkich poważnych inwestycjach, zarówno, jeśli chodzi o flotę handlową, jak i Marynarkę Wojenną" - zadeklarował Zaremba.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA