REKLAMA

Budka nie jest zachwycony, że Duda podpisał Ustawę o ustroju sądów

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lipca 2017 11:25
Budka nie jest zachwycony, że Duda podpisał Ustawę o ustroju sądów Borys Budka (PO) jest jednym z najostrzejszych krytyków posunięć prawnych PiS. Polityk jest "cieniem" od spraw wewnętrznych i administracji w gabinecie cieni PO. (fot.:PO/twitter.com)

- Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych to bardzo zła decyzja - uważa poseł PO Borys Budka. W jego ocenie, minister sprawiedliwości, dzięki tej ustawie, będzie mógł wpływać na polskich sędziów.

Borys Budka (PO) we wtorek (25 lipca) w programie "Rzecz o polityce" portalu rp.pl ocenił, że podpisanie przez prezydenta ustawy o ustroju sądów powszechnych to bardzo zła decyzja, jeśli chodzi o oddanie sądów w ręce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jego zdaniem poprzez ten podpis "minister, czyli polityk, otrzymał bardzo sprytne narzędzie do wpływania na polskich sędziów".

W ocenie Budki podpisanie nowelizacji ustawy o sądach powszechnych to "dosyć dziwna decyzja z punktu widzenia całości".

Więcej o podpisie Andrzeja Dudy przeczytasz tutaj.

- Chyba, że prezydent będzie chciał razem z ustawami, które zapowiedział, przedłożyć projekt zmian w sądach powszechnych.

Poseł PO dopytywany, dlaczego jego zdaniem prezydent zdecydował się na zawetowanie ustawy o SN oraz nowelizacji ustawy o KRS stwierdził, że prezydent "po pierwsze wystraszył się protestów, bo zobaczył, że to nie jest spór "opozycja-rządzący", to jest spór o wartości, spór o to, że Polacy nie zgadzają się na upartyjnienie sądów".

W ocenie Budki prezydent zawetował ustawy także z obawy, że "jednak straci poparcie". - Prezydent Duda nie ma szans, by wygrać jakiekolwiek wybory tylko z poparciem środowiska PiS - uważa poseł PO.

Dopytywany, o propozycje ustaw ze strony opozycji Budka wyjaśnił, że opozycja ma "bardzo dobry projekt ustawy autorstwa stowarzyszenia Iustitia, który był wnoszony przez posłów opozycji: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL". "Ponowimy ten projekt" - dodał.

Stanowisko PSL o wecie Andrzeja Dudy przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA