REKLAMA

Budka: PO jest otwarta na dialog, również z prezydentem

 • Autor: PAP/GP
 • 01 sierpnia 2017 10:35
Budka: PO jest otwarta na dialog, również z prezydentem Poseł i były minister Borys Budka (PO) w czasie pomorskiego spotkania PO z wyborcami. Partia pojechała przekonywać Pomorzan o słuszności swojej walki o sądy latem br. (fot.:PO/twitter.com)

- PO jest otwarta na dialog nie tylko w parlamencie, ale również z prezydentem - stwierdził we wtorek (1 sierpnia) poseł PO Borys Budka pytany, czy Platforma będzie współpracowała z Andrzejem Dudą podczas przygotowywania nowych przepisów dot. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Borys Budka, poseł PO i b. minister sprawiedliwości, pytany w TVN24, czy PO będzie współpracowała z prezydentem podczas pisania nowych przepisów dotyczących SN i KRS, odpowiedział, że tak.

- Co więcej, mówię, że przesłaliśmy prezydentowi bardzo dobry projekt ustawy, projekt obywatelski, społeczny, niepartyjny dotyczący KRS. Mówię wyraźnie, że PO jest otwarta na dialog nie tylko w parlamencie, ale również z prezydentem. Wysłaliśmy swoją gotowość prezydentowi i to już od głowy państwa zależy, czy będzie chciał z nami rozmawiać - powiedział Budka.

Dodał, że wymiar sprawiedliwości nie może mieć barw partyjnych, barw politycznych.

- Wymiar sprawiedliwości to trzecia władza, która musi być odrębna od tych dwóch pozostałych. Więc jakiekolwiek regulacje powinny być pisane w sposób bardzo ostrożny, ale w szerokim porozumieniu społecznym i my jesteśmy jak najbardziej otwarci na tego typu spotkania, dyskusje i wspólne projekty - zaznaczył.

Dopytywany, czy PO będzie oczekiwała zaproszenia ze strony Pałacu Prezydenckiego, Budka odpowiedział, że to prezydent jest gospodarzem i trudno, żeby bez jego zaproszenia, czy też chęci rozmowy, wpraszać się do Pałacu.

- Jesteśmy cały czas w gotowości. Jeżeli pan prezydent poprzez swoich urzędników nas zaprosi, to natychmiast zjawimy się, by rozmawiać, pokazywać dobre rozwiązania oraz przestrzegać przed tym, co może się stać z jego projektami, jeżeli nie będzie miał szerokiego poparcia różnych ugrupowań - mówił Budka.

Budka ostro o sprawie Mariusza Kamińskiego

Odniósł się także do sprawy kasacyjnej koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA. We wtorek trzech sędziów Sądu Najwyższego ma zdecydować czy zawiesić rozpatrywanie tej sprawy do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny sprawy sporu kompetencyjnego między SN a prezydentem co do zakresu prawa łaski.

Zdaniem Budki nie ma żadnego sporu kompetencyjnego, a udawanie, że jest, to wprowadzanie w błąd Polaków. - Tak naprawdę politycy PiS próbują polityczny Trybunał Konstytucyjny, ciało zależne w tej chwili zupełnie od nich, wykorzystać do gry politycznej - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • ciekawy 2017-08-01 12:43:33
  Do suchawoda: A dlaczego jestem zdrajcą?
 • suchawoda 2017-08-01 12:36:02
  Do ciekawy: O Tobie i POkrętaczach.
 • ciekawy 2017-08-01 12:01:32
  Do suchawoda: Ale o kim piszesz? O Kamińskim?
 • suchawoda 2017-08-01 11:51:40
  Ze zdrajcami Polski i Polaków, rozmowa jest bez sensu. Ich miejsce jest w więzieniu a nie przy stole rozmów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA