REKLAMA

Bukmacherzy: Wkrótce Morawiecki zastąpi Szydło

  • Autor: bad
  • 19 kwietnia 2016 08:42
Bukmacherzy: Wkrótce Morawiecki zastąpi Szydło Zdaniem bukmacherów Morawiecki zastąpi Szydło. Fot. (fot.:wikipedia.org/CC)

Już w najbliższym czasie Beata Szydło straci stanowisko premiera. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Mateusz Morawiecki - wynika z analiz firmy Unibet.

Prawdopodobieństwo zmiany na czele rządu zostało przez bukmacherów oszacowane na 57/100 (potencjalna wygrana 1,57 zł przy stawce 1 zł). Wariant, że utrzymany zostanie dotychczasowy status, wyliczono natomiast na 5/4 (2,25 zł za każdą złotówkę).

Według londyńskiego bukmachera nowym Prezesem Rady Ministrów zostanie obecny wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Jego szanse na przejęcie schedy po Beacie Szydło określono kursem 5/4 (przy stawce 1 zł wygrana może wynieść 2,25 zł) .

Za innego faworyta na nowego premiera Unibet uważa wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego – profesora Piotra Glińskiego.  Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego scenariusza określono na 21/10  (potencjalna wygrana przy stawce 1 zł – 3,10 zł).

Szanse wynoszące 8/1 (potencjalna wygrana 9 zł przy stawce wynoszącej 1 zł) wskazują natomiast, że na polityczny awans nie powinien liczyć Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA