REKLAMA

Bursztyn Polskiej Gospodarki: Andrzej Adamczyk z nagodą za działanie na rzecz Polski Wschodniej

 • Autor: PAP/AT
 • 20 października 2017 11:28
Bursztyn Polskiej Gospodarki: Andrzej Adamczyk z nagodą za działanie na rzecz Polski Wschodniej Minister Adamczyk "umie dostrzec problemy zwykłych Polaków" (Andrzej Adamczyk, fot.twitter.com/MIB_GOV_PL)

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otrzymał nagrodę "Bursztynu Polskiej Gospodarki" za to że "z zacisza warszawskiego gabinetu umie dostrzec problemy zwykłych Polaków i aktywnie działa na rzecz rozwoju Polski Wschodniej".

• Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk odebrał wnagrodę "Bursztynu Polskiej Gospodarki" przyznanej mu podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.

• Dziękuję za to, że uznali Państwo, iż skutecznie realizuję program rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej - powiedział Adamczyk odbierając nagrodę.

• Dziękuję za przyznanie mi Bursztynu Polskiej Gospodarki. To zaszczyt odbierać nagrodę w tak zacnym gronie - dodał.

Uzasadniając przyznanie ministrowi infrastruktury i budownictwa Andrzejowi Adamczykowi nagrody wskazano, że "z zacisza warszawskiego gabinetu umie dostrzec problemy zwykłych Polaków i aktywnie działa na rzecz rozwoju Polski Wschodniej, m.in. przez rozwój infrastruktury transportowej, wspierając i promując na arenie międzynarodowej korytarze Via Carpatia i Via Baltica".

"Dziękuję za to, że uznali Państwo, iż skutecznie realizuję program rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej. Dziękuję za przyznanie mi Bursztynu Polskiej Gospodarki. To zaszczyt odbierać nagrodę w tak zacnym gronie. (...) Wiemy, jak istotnym czynnikiem dla rozwoju gospodarczego kraju i jego regionów są sprawnie działające, nowoczesne szlaki komunikacyjne. Nie można jednak zapominać, że Polska musi rozwijać się w sposób zrównoważony. Żaden z regionów nie może być pomijany ani faworyzowany przy planowaniu i realizowaniu inwestycji, również, a może przede wszystkim, infrastrukturalnych. Niewątpliwie Polska Wschodnia przez wiele lat była pomijana. Została dopiero zauważona przez rząd premier Beaty Szydło i otrzymała skuteczne wsparcie" - podkreślił Adamczyk.

Minister przypomniał, że inwestycje, które realizuje rząd w programie drogowym zapewnią spójność terytorialną i umożliwią rozwój regionów, a także usprawnią połączenia międzynarodowe. "Dzięki staraniom rządu przyspiesza realizacja ważnych ciągów komunikacyjnych, m.in. Via Carpatia i Via Baltica, które mają strategiczny charakter dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Budowa tych szlaków pozwoli na wykorzystanie atutu wynikającego z położenia naszego kraju. Przez Polskę przebiegają międzynarodowe korytarze komunikacyjne, w tym te łączące Europę Północną i Południową - mówił. Podkreślił, że wiele niezbędnych inwestycji kolejowych powstaje właśnie we wschodniej części Polski.

Andrzej Adamczyk otrzymał nagrodę Bursztynu Polskiej Gospodarki (fot.twitter)

"Modernizacje tras kolejowych stwarzają pasażerom nowe, lepsze możliwości podróży w aglomeracjach oraz między regionami i miastami. Dzięki realizowanym projektom Krajowego Programu Kolejowego powstaje spójna sieć kolejowa, zyskują pasażerowie, mieszkańcy, tworzą się lepsze możliwości dla przewozów towarów. Tylko w tym roku planujemy podpisać umowy na modernizację infrastruktury kolejowej na ponad 20 mld zł. Równolegle przygotowywane są kolejne inwestycje. Do końca 2017 r. będziemy mieli zakontraktowane inwestycje za około 30 mld zł, czyli prawie połowę wartości Krajowego Programu Kolejowego" - zaznaczył.

Adamczyk przypomniał, że rząd realizuje Narodowy Program Mieszkaniowy, którego elementem jest pakiet Mieszkanie Plus.

W jego opinii planowane działania w ramach Mieszkania Plus pozwolą na pobudzenie aktywności inwestycyjnej lokalnych społeczności. Dzięki programowi firmy lokalne mogą pozyskać dodatkowe kontrakty, m.in. na realizację prac budowlanych. W przypadku już rozpoczętych inwestycji w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu w realizacji budynków mieszkalnych uczestniczą właśnie firmy lokalne.

Adamczyk podkreślił, że duże znaczenie - szczególnie dla społeczności lokalnych - ma dogodny dostęp do sprawnie działającej poczty. Poczta Polska świadczy usługi na terenie całej Polski, a dzięki sieci prawie 7200 placówek jest obecna w każdej polskiej gminie. Jej rola jest szczególnie ważna w tych miejscowościach, które są oddalone od większych ośrodków. Urzędy pocztowe są nierzadko centrami usług komunikacyjnych i finansowych dla lokalnych społeczności. Dzięki niej mieszkańcy wsi i małych miasteczek mają także dostęp do bezpiecznych, tanich, profesjonalnych usług ubezpieczeniowych i bankowych.

III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy odbywa się w dniach 19-20 października 2017 r. na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Mieszko 2017-10-20 19:41:20
  Myśli Pan że na zachodzie jest tak dobrze?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA