REKLAMA

Bury i Kasprzak na czele list PSL na Podkarpaciu

  • Autor: PAP
  • 15 sierpnia 2015 12:21
Bury i Kasprzak na czele list PSL na Podkarpaciu Jan Bury otwiera listę PSL w okręgu rzeszowskim. Fot. PTWP Paweł Pawłowski

Przewodniczący klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego i lider tej partii na Podkarpaciu Jan Bury oraz poseł Mieczysław Kasprzak stoją na czele sejmowych list wyborczych ludowców w okręgach rzeszowskim i krośnieńskim.

Podkarpackie listy kandydatów do Sejmu i Senatu w piątek zatwierdziła wojewódzka konwencja PSL w Rzeszowie.

- W okręgu rzeszowskim listę otwiera nasz wieloletni poseł oraz szef podkarpackich struktur stronnictwa Jan Bury, a na drugim miejscu jest były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak - powiedział PAP dyrektor biura zarządu wojewódzkiego PSL Zbigniew Micał.

Z okręgu rzeszowskiego o mandat posła ubiegają się także m.in. poseł Dariusz Dziadzio, radny sejmiku wojewódzkiego Jan Tarapata, dyrektor oddziału regionalnego KRUS Wiesław Lada. Z 15 pozycji w tym okręgu kandyduje także Michał Deptuła; syn marszałka woj. podkarpackiego w latach 2002-2006 Leszka Deptuły, który zginał w katastrofie smoleńskiej.

Z kolei w okręgu krośnieńskim liderem listy PSL jest obecny poseł Mieczysław Kasprzak, drugie miejsce ma były wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Dariusz Sobieraj, a kolejne wicewojewoda podkarpacka Grażyna Borek.

W wyborach do Sejmu cztery lata temu PSL w okręgu nr 23 w Rzeszowie uzyskał 10,46 proc. poparcia, co przełożyło się na jeden mandat poselski dla Jana Burego. Poseł Dziadzio do klubu ludowców dołączył w trakcie kadencji Sejmu; do parlamentu wszedł z listy Ruchu Palikota. Natomiast w wyborach w 2011 r. w okręgu nr 22 w Krośnie PSL otrzymał 12,6 proc. Zdobył tam jeden mandat; posłem został Kasprzak.

Na piątkowej konwencji udzielono także rekomendacji kandydatom PSL w wyborach do Senatu.

Kandydatem PSL w okręgu obejmującym powiaty: łańcucki, rzeszowski oraz Rzeszów jest prezes podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Barman. Były burmistrz Jedlicza k. Krosna Zbigniew Sanocki będzie reprezentował stronnictwo w okręgu, który obejmuje powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz Krosno. Natomiast w okręgu składającym się z powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego, sanockiego oraz Przemyśla z listy PSL wystartuje prezes fundacji "Pomocna dłoń" z Jarosławia Alicja Zając.

Z kolei w okręgu obejmującym powiaty leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski oraz Tarnobrzeg PSL udzieliło poparcia startującej z własnego komitetu radnej Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wojewódzkiego Lidii Błądek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA