REKLAMA

Bury usłyszał kolejne zarzuty. Zapewnia, że jest niewinny

  • Autor: bad/PAP
  • 30 listopada 2015 14:00
Bury usłyszał kolejne zarzuty. Zapewnia, że jest niewinny - Jestem niewinny - utrzymuje Jan Bury. Fot. janbury.pl

Zarzuty dotyczące m.in. niezgodnego z prawem wpływania na konkursy w Najwyższej Izbie Kontroli usłyszał w poniedziałek były poseł PSL Jan Bury. Wychodząc z gmachu prokuratury powiedział dziennikarzom, że nie przyznaje się do winy.

– Odmówiłem wyjaśnień, nie przyznałem się do zarzucanych mi czynów – powiedział Jan Bury.

Szerszych informacji na temat kolejnych zarzutów wobec Burego ma udzielić jeszcze w poniedziałek po południu katowicka prokuratura, która 19 listopada przedstawiła politykowi sześć zarzutów korupcyjnych.

W związku z zarzutami dotyczącymi NIK, katowicka prokuratura w sierpniu wystąpiła do Sejmu o uchylenie Buremu immunitetu, jednak Sejm poprzedniej kadencji nie zdążył rozpoznać wniosku. Bury nie zdobył mandatu w wyborach 25 października i immunitet ostatecznie stracił.

Zarzuty nie tylko dla Burego

W tym samym wątku prokuratura chce przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień także prezesowi Izby Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, b. wiceprezesowi NIK Marianowi Cichoszowi oraz wicedyrektorowi rzeszowskiej delegatury Pawłowi Adamskiemu (całą tę trójkę chronią immunitety). Chodzi o m.in. o niezgodne z prawem wpływanie na wyniki konkursów w Izbie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA