REKLAMA

Bydgoszcz: Będzie debata liderów lokalnych list?

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 18:13
Bydgoszcz: Będzie debata liderów lokalnych list? Krzysztof Gawkowki (fot. facebook)

Krzysztof Gawkowski, kandydujący z pierwszego miejsca listy Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) do Sejmu w okręgu bydgoskim, wezwał w piątek liderów lokalnych list PiS, PO i PSL do sobotnich debat na targowiskach w Bydgoszczy.

"Do wyborów zostało 23 dni, ale takiej żywej, prawdziwej kampanii wyborczej 21 dni. To czas kiedy powinniśmy rozmawiać o realnych problemach Bydgoszczy i całego regionu, rozmawiać o tym o czym rozmawia się na ulicach. Dlatego chcę wezwać do debaty liderów partii parlamentarnych z list w okręgu bydgoskim: PiS - Tomasza Latosa, PSL - Eugeniusza Kłopotka i PO - Zbigniewa Pawłowicza" - powiedział Gawkowski na konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Sekretarz generalny SLD na pierwszą debatę zaprosił w najbliższą sobotę (3 października) na targowisko w Bydgoszczy w dzielnicy Bartodzieje o siódmej rano, a w następne w dwie kolejne soboty na inne targowiska.

"Dość polityki na bilbordach"

"Uważam, ze dość tej polityki na bilbordach, miasto zostało obsiane bilbordami, każdy z prawa i lewa się reklamuje. Zdejmijmy krawaty i ruszmy wśród ludzi. Chcę żebyśmy spotkali się i debatowali z ludźmi o najważniejszych problemach Bydgoszczy i regionu" - podkreślił Gawkowski.

Pytany przez dziennikarzy czy sam już zaprosił liderów list PiS, PO i PSL na debatę, powiedział, że pisma są przygotowane i zostaną wysłane.

Gawkowski powiedział, że tematem do debaty może być podnoszona w kampanii wyborczej sprawa powołania w Bydgoszczy samodzielnego Uniwersytetu Medycznego, czy też kwestia zagospodarowania terenów po Zakładach Chemicznych Zachem. "Porozmawiajmy o wszystkim co dotyczy miasta i regionu nie na rok czy dwa, ale na całe dekady" - dodał.

Pozostali nie chcą debatować

Wzywani do debaty liderzy list mają inne plany na najbliższą sobotę. W wypowiedzi dla lokalnego radia PiK Latos poinformował, że o godz. siódmej będzie w Warszawie; Kłopotek, jak mówił, o tej porze zaczyna pracę w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki w Kołudzie. Z kolei Pawłowicz podał, że tego dnia bierze udział w inauguracji roku akademickiego na jednej z uczelni.

Krzysztof Gawkowski jest sekretarzem generalnym SLD, pochodzi spoza regionu. Druga na liście bydgoskiej jest wiceprezydent miasta, wieloletnia radna Anna Mackiewicz, a trzeci - były starosta nakielski i były burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA