REKLAMA

Była minister wiceprezydentem Bydgoszczy

  • Autor: PAP/JS
  • 24 marca 2016 18:19
Była minister wiceprezydentem Bydgoszczy Wasiak zajmie stanowisko wiceprezydenta Bydgoszczy zwolnione przez Łukasza Niedźwieckiego, który 26 listopada 2015 r. złożył rezygnację (fot. PTWP)

• Była minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak zostanie zastępcą prezydenta Bydgoszczy.
• Pracę rozpocznie 11 kwietnia - poinformował w czwartek ratusz na stronie internetowej.

"Jako zastępca prezydenta (Wasiak) będzie odpowiadała za monitoring i realizację Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030 oraz pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych. Szczegółowy zakres obowiązków zostanie przedstawiony niezwłocznie po rozpoczęciu pracy przez Panią Marię Wasiak" - podano w komunikacie.

Przyszła wiceprezydent Bydgoszczy była ministrem w rządzie Ewy Kopacz od 22 września 2014 r. do 16 listopada 2015 r.

Wasiak urodziła się w 1960 r. w Radomiu. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, jest także absolwentką Wielkopolskiej Szkoły Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Karierę zawodową rozpoczynała od orzekania jako asesor sądowy, później została radcą prawnym.

Czytaj też: Dolnośląska Platforma określa priorytety. Będzie bronić polskiej racji stanu

W latach 90. współtworzyła radomskie struktury ROAD i Unii Demokratycznej, a od 1994 do 1997 r. kierowała radą regionalną Unii Wolności w województwie radomskim. W 1998 r. była wicewojewodą radomskim, a potem pełniła funkcję szefa gabinetu politycznego ministra transportu Tadeusza Syryjczyka w rządzie Jerzego Buzka.

W latach 2000-2014 była związana z Grupą PKP, zajmując różne stanowiska kierownicze, m.in. prezesa PKP Przewozy Regionalne, prezesa PKP i członka zarządu PKP.

Wasiak zajmie stanowisko wiceprezydenta Bydgoszczy zwolnione przez Łukasza Niedźwieckiego, który 26 listopada 2015 r. złożył rezygnację w związku z przejściem na stanowisko prezesa Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Niedźwiecki zaraz po objęciu obowiązków prezesa MZK zrezygnował z tego stanowiska, czego m.in. domagała się załoga, która 1 grudnia 2015 r. przeprowadziła strajk - z zajezdni nie wyjechały autobusy i tramwaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gin 2016-03-25 08:26:44
    to jakieś żarty , kobieto puchu marny - najpierw wiadomo na odwyk i kapcie i przed telewizor , ty już nie powinnaś być w życiu publicznym , ale wstydu za grosz , byle była kasa na używki , nałogi i luksus , tak jak prawie wszyscy z POPAPRAŃCÓW !!!!! ZERO TOLERANCJI DLA TAKICH OSZUSTÓW I KRĘTACZY .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA