REKLAMA

Była posłanka PiS, żona Jana Rokity dalej walczy z nowotworem

  • Autor: GP
  • 23 sierpnia 2016 15:49
Była posłanka PiS, żona Jana Rokity dalej walczy z nowotworem Nelli Rokita walczy z nowotworem (fot.:wikipedia.org/CC)

• Była polityk PiS Nelli Rokita nadal zmaga się z nowotworem, który leczy od lat 90. XX wieku.
• Małżeństwo Rokitów było przez lata jedną z najbardziej barwnych par polskiej polityki.

"Super Express" ustalił, że sytuacja zdrowotna byłej poseł PiS, żony byłego polityka PO Jana Rokit jest alarmująca. Nelli Rokita ma od lat zmaga się z nowotworem. Gazeta zwraca uwagę, że w walce z chorobą wielką pomocą jest dla chorej jej mąż.

Mieszkający w Krakowie Rokitowie zostali zagadnięci przez dziennikarzy "Super Expressu" o ich obecną sytuację. - Rak to nie tylko choroba ciała, ale też choroba psychiczna - mówi Nelli Rokita. W połowie lat 90. XX wieku Nelli była operowana na nowotwór, co pozwoliło jej uniknąć trudności choroby, jednak nadal nowotwór dokucza jej w codziennym życiu.

Jan i Nelli Rokitowie byli jedną z najbardziej barwnych par życia politycznego w Polsce. On kluczowa postać Platformy Obywatelskiej, przez wiele lat weteran prac parlamentarnych. Był ministrem w rządzie Unii Demokratycznej (był szefem Urzędu Rady Ministrów w latach 1992 do 1993), był posłem na Sejm I, II, III, IV i V kadencji, dorobił się przydomku "premiera z Krakowa," którym nigdy nie został.

Opuścił politykę 14 września 2007 roku, gdy w trakcie wywiadu telewizyjnego ogłosił rezygnację z wyborów parlamentarnych. Swoją kategoryczną decyzję umotywował stawaniem go naprzeciwko żony.

W polskim życiu politycznym był od tego czasu tylko komentatorem bieżących wydarzeń. Ostatnia, lipcowa jego ocena dotyczyła osoby Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Nelli Rokita była posłanką VI kadencji z ramienia PiS. Pełniła w 2007 roku też rolę doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wpisała się w polskie życie polityczne bardzo charakterystyczną wymową i kolorowymi kapeluszami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA