REKLAMA

Była więźniarka: Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską

  • Autor: PAP/AT
  • 04 lutego 2018 19:35
Była więźniarka: Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską Lucyna Adamkiewicz - była żołnierka AK, więziona w obozach Auschwitz-Birkenau i Mauthausen-Gusen (fot.youtube.com)

Kancelaria premiera udostępniła film z wypowiedzią 90-letniej Lucyny Adamkiewicz, byłej żołnierki AK, więzionej w obozach Auschwitz-Birkenau i Mauthausen-Gusen. Kobieta w nagraniu mówi, że nie mogła uwierzyć, jak usłyszała o "polskich obozach".

Film "Testimony of truth" zawiera napisy z tłumaczeniem jej słów na język angielski.

"Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że były to polskie obozy. Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską, bo chodzę już o lasce" - mówi w filmie Lucyna Adamkiewicz. "To, co działo się w Auschwitz powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich ludzi na świecie. Taka rzecz nie powinna się powtórzyć" - dodaje.

Opublikowany w serwisie YouTube i na Twitterze KPRM klip opatrzony został hashtagiem #GermanDeathCamps.

 Czytaj też: Niemcy biorą odpowiedzialność za Holokaust. Wicepremier: Mam nadzieje, że za słowami pójdą czyny

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Walter 2018-02-05 06:15:05
    Po wojnie obóz Auschwitz oraz niektóre pod obozy przejął aparat terroru sowieckiego, przetrzymywali w nich w nich Niemców, Ślązaków i każdego niepewnego klasowo. Jest to pomijane w historii tego obozu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA