REKLAMA

Byli posłowie PO tworzą w Sejmie nowe koło Europejscy Demokraci

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2016 14:44
Byli posłowie PO tworzą w Sejmie nowe koło Europejscy Demokraci Niesiołowski poinformował na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpił z Platformy i przystąpił do koła Europejscy Demokraci (fot.:youtube.com)

• W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński.
• Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.

Niesiołowski poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpił z Platformy i przystąpił do koła Europejscy Demokraci. Jak mówił, podjął taką decyzję, ponieważ Platforma - zamiast walczyć z PiS, zajmuje się czystkami wewnętrznymi.

Czytaj też: Nowe koło poselskie w Sejmie. Skurkiewicz: powstaje "koło wyrzutków"

- Zagrożeniem dla Polski jest PiS. Platforma, zwłaszcza (szef partii) Grzegorz Schetyna, jego najbliższe otoczenie, zachowuje się od początku, tak jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Schetyny w Platformie, ta partia przestaje być demokratyczna - podkreślił Niesiołowski.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca PO wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Dzień po tej decyzji zarządu Platformy blisko 30 parlamentarzystów PO podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA