REKLAMA

Były gubernator Georgii Sonny Perdue szefem resortu rolnictwa USA?

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2017 07:39
Były gubernator Georgii Sonny Perdue szefem resortu rolnictwa USA? Sonny Perdue (fot.wikipedia.org/navy.mil/Belb)

• Według anonimowych źródeł prezydent elekt Donald Trump 19 stycznia mianuje byłego gubernatora stanu Georgia Sonny'ego Perdue na kandydata na szefa resortu rolnictwa.
• Nominacja ta zakończy proces kompletowania gabinetu Trumpa.
• Wszyscy kandydaci muszą uzyskać aprobatę Senatu.

70-letni Perdue jest Republikaninem i był doradcą Trumpa ds. rolnictwa w czasie kampanii przed wyborami.

Obserwatorzy podkreślają, że Perdue będzie pierwszym od ponad 20 lat szefem Departamentu Rolnictwa pochodzącym ze stanu Południa USA. Zazwyczaj zostawali nim kandydaci ze stanów Środkowego Zachodu, z których pochodzi większość produkowanej w USA kukurydzy, soi i pszenicy - głównych towarów rolnych na rynku wewnętrznym i na eksport.

Tymczasem w Georgii przeważają plantacje bawełny i orzeszków ziemnych.

Perdue był dwukrotnie wybierany na gubernatora Georgii i sprawował ten urząd od 2003 do 2011 r. Jako gubernator musiał stawić czoła katastrofalnej suszy w roku 2007 m. in. ograniczając administracyjne zużycie wody. Uczestniczył nawet w modłach o deszcz, które odbyły się przed stanowym parlamentem.

Czołowi amerykańscy producenci rolni popierali Trumpa podczas kampanii wyborczej licząc na wsparcie wobec spadających cen ich towarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA