REKLAMA

Były minister finansów pokieruje Bankiem Ochrony Środowiska

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 23 marca 2016 20:47
Były minister finansów pokieruje Bankiem Ochrony Środowiska Stanisław Kluza to doktor nauk ekonomicznych, od lat związany jest ze Szkołą Główną Handlową (fot. PTWP)

Stanisław Kluza objął stanowisko wiceprezesa zarządu i został pełniącym obowiązki prezesa Banku Ochrony Środowiska.

Stanisław Kluza to doktor nauk ekonomicznych, od lat związany jest ze Szkołą Główną Handlową. Od początku kariery zawodowej specjalizuje się w problematyce rynku finansowego, analizach makroekonomicznych oraz metodach ilościowych.

W swojej karierze był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, a następnie ministrem finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2006-2011 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas światowego kryzysu finansowego, który rozpoczął się w 2008 r., sprawował nadzór nad polskim sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym i emerytalnym. Odpowiadał za zapewnienie prawidłowego funkcjonowania rynku, stabilność, bezpieczeństwo, przejrzystość oraz ochronę interesów jego uczestników.

W latach 2002-2006 związany był z Bankiem Gospodarki Żywnościowej. W latach 90-tych pracował także w McKinsey & Company oraz w polskim oddziale koncernu Unilever.

Czytaj całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA