REKLAMA

Były minister skarbu państwa prezesem PAK

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 12 lutego 2016 08:19
Były minister skarbu państwa prezesem PAK Aleksander Grad był posłem na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, działacz Platformy Obywatelskiej, a od 2007 do 2011 roku minister skarbu państwa (fot. PTWP)

Aleksander Grad, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, działacz Platformy Obywatelskiej, a od 2007 do 2011 roku minister skarbu państwa, został z dniem 11 lutego powołany na stanowisko prezesa spółki Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK).

Aleksander Grad zastąpił tym samym Wojciecha Piskorza, członka Rady Nadzorczej ZE PAK, który był tymczasowo delegowany do wykonywania czynności prezesa.

Po za tym skład zarządu ZE PAK pozostaje bez zmian, wchodzą do niego: Aneta Lato-Żuchowska, Adrian Kaźmierczak, Tomasz Zadroga oraz Zygmunt Artwik.

Aleksander Grad od 11 lutego 2014 do 1 października 2015 r. był wiceprezesem Tauron Polska Energia.

Wcześniej, od 12 lipca 2012 r. do 29 stycznia 2014. Był prezesem spółki PGE EJ 1, która jest odpowiedzialna za przygotowanie i budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

W latach 2007 - 2011 był ministrem Skarbu Państwa.

Był posłem na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcje wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Był Rzecznikiem Platformy Obywatelskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Mandat poselski złożył w czerwcu 2012 roku.

Od 1999 do 2000 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za budżet, finanse i inwestycje. Równocześnie Konsultant Banku Światowego, przewodniczący Komitetu Sterującego Programu PHARE Inred Tourin III ukierunkowanego na rozwój turystyki.

Twórca Akcjonariatu Obywatelskiego - kompleksowego programu zbliżania ludzi i rynku. Współtwórca Małopolskiego Program Rozwoju Wsi i Rolnictwa.

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał jako prywatny przedsiębiorca. Po 10 latach prowadzenia działalności zarządzał 200 osobowym zespołem. Sprawował funkcję radnego i zastępcy wójta Gminy Pleśna. W latach 1997-98 roku był wojewodą tarnowskim.

Jest żonaty, ma czworo dzieci.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA