REKLAMA

Były minister transportu Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy

  • Autor: PAP/JS
  • 24 października 2016 16:39
Były minister transportu Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy Sławomir Nowak pełnił funkcję minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013 (fot.PTWP)

• Były polski minister transportu Sławomir Nowak, który w ub. tygodniu został pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej Ukrainy, potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju.
• Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa.

O nabyciu przez Nowaka obywatelstwa ukraińskiego poinformował Wołodymyr Omelan, minister infrastruktury Ukrainy, który przedstawił go zespołowi Ukrawtodoru.

"Pan Nowak jest fachowcem, którego potrzebuje Ukraina; otrzymał obywatelstwo Ukrainy i mam nadzieję, że współpraca między Polską i Ukrainą będzie się tylko pogłębiała" - powiedział Omelan dziennikarzom.

Czytaj też: Sławomir Nowak zarządcą dróg na Ukrainie

Sam Nowak nie chciał rozmawiać z prasą, przyznał jednak, iż informacje o przyjęciu obywatelstwa ukraińskiego są prawdziwe. "Jestem również z tego powodu bardzo dumny". Na pytanie, czy zrzekł się polskiego obywatelstwa odpowiedział: "Nie, oczywiście nie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA