REKLAMA

Były premier Belgii po spotkaniu z Konradem Szymańskim nadal ma obawy o Polskę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 19:16
Były premier Belgii po spotkaniu z Konradem Szymańskim nadal ma obawy o Polskę „Polski minister ds. europejskich nie zmniejszył moich obaw" pisze były premier Belgii (fot. Twitter)

Guy Verhofstadt, były premier Belgii, a obecnie przewodniczący Sojuszu Liberałów i Demokratów w Parlamencie Europejskim, spotkał się z Konradem Szymańskim, ministrem ds. europejskich.

O spotkaniu Guy Verhofstadt poinformował na Twitterze. Jak pisał, po spotkaniu nadal ma obawy o sytuację w Polsce.

„Polski minister ds. europejskich nie zmniejszył moich obaw, że PiS chce sparaliżować TK, by zlikwidować kontrolę nad swoimi działaniami” - twierdzi.

 

fot. twitter.com

 

Szef brukselskich liberałów uważany jest za jednego z  najzacieklejszych krytyków nowego polskiego rządu. Wielokrotnie komentował działania PiS, najczęściej w mediach społecznościowych. W grudniu pisał odnosząc się do burzy wokół Trybunały Konstytucyjnego: „Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ko-marek 2016-01-15 18:33:40
    Poziom intelektualny Guy Verhofstadt(a) i Martin Schultz(a) czolowych przywodcow UE jest przerazajacy. Niezaleznie od tego czy jest sie zwolennikiem PIS czy PO, nalezy zauwazyc ze Ci ludzie decyduja o naszym zyciu, naszej gospodarce i polityce zagranicznej. Jak to jest mozliwe ze blazny ich pokroju zajmuja powazne stanowiska w UE?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA