REKLAMA

CBA weszło w domu senatora PiS. Kogut: To atak na mnie. Wstyd i hańba

 • Autor: PAP/AT
 • 19 grudnia 2017 12:35
CBA weszło w domu senatora PiS. Kogut: To atak na mnie. Wstyd i hańba Senator Kogut skomentował zatrzymanie syna przez CBA (Stanisław Kogut, fot.stanislawkogut.pl)

To jest uderzenie we mnie, w senatora Koguta, nie kogo innego. Uderzenie w to, że tyle ludziom niepełnosprawnym się pomaga. Dla mnie to jest wstyd i hańba – powiedział  senator Stanisław Kogut po informacji o zatrzymaniu przez CBA jego syna.

• Komuś przeszkadza, że pomagam ludziom - powiedział senator Kogut.

• To atak na mnie i na fundację od 20 lat pomagającą ludziom niepełnosprawnym, to mój komentarz – zaznaczył.

• Zapowiedział, że będzie walczył o godność swoją, rodziny i fundacji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu pięciu osób w związku z własnym śledztwem w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji Grzegorz K. - syn senatora PiS.

"To jest uderzenie we mnie, w senatora Koguta, nie kogo innego. Uderzenie w to, że tyle ludziom niepełnosprawnym się pomaga. Dla mnie to jest wstyd i hańba, nie będę tego komentował" - powiedział senator Kogut.

Jak dodał: "Zleciłem, żeby wszystkie dokumenty przekazano, my mamy wszystko idealnie czyste".

"Jestem za tym, żeby wszystkie sprawy wyjaśnić, ale dość tego, żeby niszczyć uczciwych ludzi. Dla mnie to jest skandal. To jest atak na moją osobę. Jest to atak na to, że od 20 lat pomagam biednym ludziom. I od razu się nagłaśnia. Czy to nie można wezwać ludzi, żeby powiedzieli, o co chodzi, pokazali dokumenty, umowy, przelewy? My mamy wszystkie dokumenty w porządku, mamy doktorów prawa zatrudnionych, czy oni myślą, że do łapy ktoś bierze?" - mówił senator.

"Uderza się we mnie i w moją rodzinę. Najlepiej by było, jakbym nic nie robił i klakierował? Co są winne dzieci, co jest winna rodzina? Niech uderzą we mnie" - mówił senator. "Jak komuś zależy, żeby Kogut nie startował w polityce, niech powiedzą, nie będę startował" - dodał polityk.

Czytaj też: Karczewski o zatrzymaniu przez CBA syna senatora: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

Jak podkreślił, "będzie walczył o godność swoją, fundacji i swojej rodziny". "Mam czyste sumienie i udaną rodzinę. Mój syn to super uczciwy chłopak, duszą i sercem zaangażowany w fundację. To nie można chodzić i prosić? - można, każdy może prosić, z czego fundacja by żyła, gdyby nie można było prosić" - mówił polityk.

Senator Kogut prowadzi w Stróżach (woj. małopolskie) jako prezes zarządu Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Według danych ze strony, w ramach struktur fundacji działają m.in. Hospicjum im. Chrystusa Króla - stacjonarne i domowe; ośrodek rehabilitacyjny dla osób chorych na stwardnienie rozsiane; ośrodek sportowo-rehabilitacyjny; Warsztaty Terapii Zajęciowej; Zakład Aktywności Zawodowej; Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział we wtorek rano m.in., że do zatrzymań doprowadziły działania krakowskiej delegatury CBA prowadzone od roku w dwu wątkach korupcyjnego śledztwa. Dodał, że "sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł". Poinformował, że czynności z zatrzymanymi trwają, przeszukiwane są też ich mieszkania i biura.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Roman Kafel 2017-12-19 22:08:14
  Wstyd i hanba!!!!! Nie po to czlowiek zostaje Senatorem...zeby byc traktowany- jak pospolity zlodziej , oszust i kanciarz!
 • Mieszko 2017-12-19 17:01:47
  Ja czekam kiedy Premier Morawiecki zrobi porządek w kopalniach rzygać się chce 1 tona 1000 zł.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA