REKLAMA

CBA zawiadomiła w sprawie smartfona b. szefa. Wojtunik uznaje zarzuty za bezpodstawne

  • Autor: PAP
  • 06 maja 2016 17:03
CBA zawiadomiła w sprawie smartfona b. szefa. Wojtunik uznaje zarzuty za bezpodstawne "Jeszcze nie słyszałem o tak bezpodstawnym zawiadomieniu" - powiedział Paweł Wojtunik. (Fot.: cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o kupnie smartfona z funduszu przez b. szefa Biura Pawła Wojtunika.
Wojtunik uważa zarzuty za bezpodstawne.

Podejrzenia mają dotyczyć - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl - kupna z funduszu operacyjnego smartfona za 3 tys. zł. Wojtunik miał go przekazać członkowi swojej rodziny.

Informacje portalu o wpłynięciu zawiadomienia w sprawie dotyczącej b. szefa CBA potwierdziła w piątek (6 maja) rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. "Tak, potwierdzam, że takie zawiadomienie jest w prokuraturze, ale więcej nie mogę powiedzieć, ze względu na to, iż nie jest ono zawiadomieniem o charakterze jawnym" - powiedziała Bialik.

Również Wydział Komunikacji Społecznej CBA nie chciał informować o zawiadomieniu, odsyłając do prokuratury.

B. szef CBA Paweł Wojtunik pytany przez PAP o sprawę powiedział, że takie zawiadomienie jest bezpodstawne i oczekuje, że prokuratura analizując je podzieli to zdanie. "Kilka razy w życiu zawodowym byłem fałszywie oskarżany, ale prokuratura i sądy stwierdzały, że nigdy nie złamałem prawa" - stwierdził. Dodał, że "o tak bezpodstawnym zawiadomieniu" jeszcze nigdy nie słyszał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA