REKLAMA

Cejrowski wraca do jednomandatowych okręgów wyborczych Kukiza

  • Autor: GP
  • 08 września 2016 10:46
Cejrowski wraca do jednomandatowych okręgów wyborczych Kukiza Wojciech Cejrowski przyznał, że jest zwolennikiem JOW. (fot.:facebook.com/Wojciech.Cejrowski)

• Dziennikarz Wojciech Cejrowski wygłosił pozytywną ocenę PiS. Podróżnik w wywiadzie prasowym mówił, że chce by PiS do zmiany Konstytucji brakowało tylko jednego głosu.
• Ten głos byłby kartą przetargową Pawła Kukiza i pozwolił wprowadzić w Polsce jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW).

W czwartek (8 września) Wojciech Cejrowski, dziennikarz i podróżnik skomentował sytuację polityczną w Polsce.

- Najlepiej byłoby, gdyby partii Jarosława Kaczyńskiego brakowało jednego głosu do większości zmieniającej Konstytucję - ocenił Cejrowski w wywiadzie dla "Do Rzeczy". - Wówczas Kukiz mógłby sam jeden wytargować od PiS wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW), które są kluczem do uzyskania niepodległości – tłumaczył Cejrowski.

Cejrowski w obszernej rozmowie przypomina też temat migracji, którą ocenia wprost słowem "inwazja".

Dziennikarz jest znany z kontrowersyjnego wypowiadania własnych opinii, które są zgodne z jego systemem wartości. Wojciech Cejrowski jest katolikiem.

Pomimo jego wyrażonej pozytywnej oceny działania partii Jarosława Kaczyńskiego potrafił on też ją skrytykować. W sierpniu odnosił się do sztandarowego projektu PiS, programu Rodzina 500 plus:

- 500 plus doprowadzi gospodarkę w drugą stronę niż chce PiS. Rozdawanie po 500 zł powoduje, że coraz mniej osób pracuje - stwierdził Cejrowski latem w Radiu Koszalin. Co nie znaczy, że podróżnik nie widział sensu w pomocy rodzinom w trudnej sytuacji. Cejrowski precyzował, że pieniądze powinny być przyznawane na podstawie indywidualnych potrzeb i oceny sytuacji.

Wojciech Cejrowski urodził się w 1964 roku. Karierę dziennikarską zaczynał w 1992 roku na antenie TVP 2. W latach 90. XX wieku był też obecny na antenie TVP 1. Prowadził też audycje radiowe z muzyką regionów, które odwiedzał jako podróżnik, w Polskim Radiu. Od stycznia 2007 roku Telewizja Polska emitowała najbardziej znany jego cykl podróżniczy "Boso przez świat".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA