REKLAMA

Centrum Informacyjne Sejmu ogłasza personalia kolejnych kandydatów do KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 09 lutego 2018 16:28
Centrum Informacyjne Sejmu ogłasza personalia kolejnych kandydatów do KRS Jak przypomina CIS, zgodnie z procedurami zapisanymi w ustawie o KRS, w stosunku do zgłoszeń przeprowadzono szereg czynności formalnych i weryfikacyjnych. (fot.shutterstock)

Centrum Informacyjne Sejmu ogłasza kolejne personalia sędziów - kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Jak przypomina CIS, zgodnie z procedurami zapisanymi w ustawie o KRS, w stosunku do zgłoszeń przeprowadzono szereg czynności formalnych i weryfikacyjnych.

Dotąd, Centrum Informacyjne Sejmu podało personalia pięciu osób - oficjalnych kandydatów do Rady. Jak poinformowało, proces sprawdzania pozostałych zgłoszeń trwa.

Wśród kandydatów znaleźli się Dariusz Drajewicz, Grzegorz Furmankiewicz, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Leszek Mazur i Robert Pelewicz.

Według informacji opublikowanych na stronie Sejmu, sędzia Pelewicz w latach 1990-1992 odbył aplikację sądową w Sądzie Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Przez kolejne dwa lata pełnił funkcję asesora sądowego w Janowie Lubelskim. W 1995 r. został powołany na sędziego Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. W 2003 r. Pelewicz został delegowany do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Natomiast w 2007 r. powołano go na sędziego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Sędzia Pelewicz od 2010 r. do 2016 r. pełnił funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Ponadto w latach 2013-2015 był pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości koordynatorem krajowym ds. zakończenia migracji ksiąg wieczystych. Prowadził także zajęcia seminaryjne dla aplikantów sądowych w Rzeszowie.

Jest członkiem zespołu ministra sprawiedliwości ds. opracowania projektu zmian przepisów prawa karnego wykonawczego. Jest także wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W opinii na temat Pelewicza, prezes Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu Szymon Rożek zwrócił uwagę, że w okresie orzekania w pełnym zakresie, średnia "załatwień" sędziego kształtuje się w granicach średniej wydziałowej.

CIS nie zamieścił informacji dot. osób, które zgłosiły poszczególnych sędziów. Jak poinformował wcześniej dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka, lista osób popierających kandydata (sędziów, obywateli) to "załączniki do zgłoszenia, które zgodnie z art. 11c ustawy o KRS nie są podawane do publicznej wiadomości".

Termin zgłaszania kandydatów na członków KRS upłynął pod koniec stycznia; do Sejmu wpłynęło ich 18.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA