REKLAMA

Chrobak, Kukiz’15: Mowa nienawiści to nie problem Polski

  • Autor: GP
  • 08 listopada 2016 12:11
Chrobak, Kukiz’15: Mowa nienawiści to nie problem Polski Poseł Barbara Chrobak jest deputowaną do Sejmu ze Śląska. (fot.:youtube.com)

• Posłowie w piątek (4 listopada) oddalili nowelizację Nowoczesnej ws. mowy nienawiści.
• Ta decyzja ucieszyła poseł Kukiz'15 Barbarę Chrobak.
• - Nowoczesna zajmuje się problemami społeczności LGBT. Wąskiej grupy, która chce się wyróżniać - mówiła poseł pozapartyjnego ruchu.

W piątek (4 listopada) w bloku głosowań posłowie oddalili nowelizację autorstwa Nowoczesnej, pilotowaną przez poseł Joannę Scheuring-Wielgus. Nowelizacja kodeksu miała za zadanie poszerzyć zakres przestępstw ściganych z urzędu, które stanowią tzw. mowę nienawiści.

Głosowało 379 posłów, 248 było za odrzuceniem projektu, 127 przeciwko.

Zapytana o tę decyzję poseł Kukiz'15 Barbara Chrobak stwierdziła:

- Nowoczesna zajmuje się problemami społeczności LGBT. Pewnej wąskiej grupy, która chce się wyróżniać - mówiła poseł. Jej wypowiedź następnie można było przeczytać na stronach Ruchu Kukiza.

Posłowie Nowoczesnej argumentowali, że wraz z rosnącą w Polsce liczbą ataków na tle rasowym i etnicznym, wraz z pogłębiającą się apatią wobec migracji w Europie, potrzeba zmian w prawie.

- Mowa nienawiści jest czymś, co rozprzestrzenia się w sposób skandalicznie szybki. Obowiązkiem nas polityków jest bardzo szybka reakcja i zrobienie wszystkiego, by mowa nienawiści nie doprowadziła do zabójstwa - mówiła inicjatorka propozycji Scheuring-Wielgus.

Pojęcie "mowa nienawiści" nie istnieje w polskim prawie, ale przez to określenie potoczne rozumie się karane prawnie nawoływanie do przemocy i dyskryminacji wobec osób ze względu na narodowość, płeć, orientację seksualną, czy kolor skóry. Ściganie za takie przestępstwa reguluje kodeks karny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Baśkaaaaa 2016-11-09 01:22:41
    ALE ZAKŁAMANE SŁUGUSY WATYKANU Z KUKIZREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA