REKLAMA

Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej

  • Autor: PAP/AT
  • 06 października 2016 08:55
Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej Marek Chrzanowski (fot.wikipedia.org/Wiki kazik)

• Marek Chrzanowski rezygnuje z zasiadania w RPP - potwierdził przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Grzegorz Bierecki.
• Odwołanie Chrzanowskiego z RPP przez Senat możliwe jest jeszcze w czwartek (6 października).

Na stronach Senatu zamieszczono pozytywną opinię senackiej komisji w sprawie odwołania Chrzanowskiego z RPP.

"Na podstawie art. 96 ust. 2 Regulaminu Senatu, wnioskuję o odwołanie przez Senat pana Marka Chrzanowskiego z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej, w związku ze złożoną rezygnacją. Przedstawiam Wysokiemu Senatowi następujący projekt uchwały" - napisano w druku nr 291 datowanym na 5 października.

"Chciałbym serdecznie Państwa poprosić - zgodnie z pismem, które przesłałem dzisiaj do Pana Marszałka - o przyjęcie mojej rezygnacji. Tę rezygnację motywuję przyczynami osobistymi" - wynika z transmisji posiedzenia komisji zamieszczonej na stronie.

Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Grzegorz Bierecki potwierdził fakt rezygnacji Chrzanowskiego.

Źródło pragnące zachować anonimowość poinformowało w czwartek, że odwołanie Marka Chrzanowskiego z RPP przez Senat możliwe jest jeszcze w czwartek.

W zamieszczonym na stronie Senatu harmonogramie posiedzenia nie ma punktu dotyczącego Chrzanowskiego. Senat wznawia obrady o godz. 9.00.

Na początku września Marek Chrzanowski zrezygnował z członkostwa w RPP. O decyzji tej miały przesądzić sprawy osobiste. Chrzanowski zapewnił, że jego decyzja nie wynika z żadnego konfliktu ani niepokoju wokół RPP, ani NBP. "Złożyłem rezygnację. Nic złego się nie dzieje. Nie jest to związane z żadnym konfliktem, ani żadnymi niepokojami wokół RPP i NBP" - mówił.

Potem, w drugiej połowie września Chrzanowski wycofał swój wniosek dotyczący rezygnacji z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. W związku z tym senacka komisja budżetu i finansów publicznych zakończyła postępowanie w tej sprawie.

Senat powołał dr. Marka Chrzanowskiego z SGH do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS.

Ewentualne uzupełnienie składu RPP powinno nastąpić nie później niż 3 miesiące od odwołania członka Rady - wynika z ustawy o NBP. Z regulaminu Senatu wynika z kolei, że po odwołaniu członka RPP marszałek wyznaczy termin na składanie wniosków o powołanie nowego członka Rady i będzie on trwał od 14 do 30 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA