REKLAMA

Cimoszewicz: Andrzej Duda jest prezydentem, ale nie głową państwa

 • Autor: PAP/jm
 • 07 czerwca 2016 21:22
Cimoszewicz: Andrzej Duda jest prezydentem, ale nie głową państwa Włodzimierz Cimoszewicz nie szczędzi słów krytyki pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. Był już "marionetką", teraz nie jest głową państwa. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

- Mamy dzisiaj do czynienia z sytuacją, kiedy mamy prezydenta, który nie jest głową państwa. I to jest sytuacja nie do zaakceptowania - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

Według Włodzimierza Cimoszewicza, prezydent powinien być w swoich działaniach niezależny oraz niezłomny nie tylko w deklaracjach sejmowych, ale i w swoim działaniu.

- Każdy polityk wywodzi się z jakiegoś środowiska politycznego, ale tak jak kiedyś powiedział Piłsudski, że z pociągu pod nazwą "socjalizm" wysiadł na przystanku "niepodległość", tak prezydent powinien wysiadać z pociągu partyjnego, w momencie kiedy staje się głową państwa - mówił w "Faktach po Faktach" Cimoszewicz, który stwierdził również, że mamy dzisiaj do czynienia z sytuacją, kiedy mamy prezydenta, który nie jest głową państwa.

- To jest sytuacja nie do zaakceptowania - przekonywał. W opinii byłego premiera, prezydent powinien być przewodnikiem, który stara się wokół siebie jednoczyć jak największą część społeczeństwa, poprzez kontakt ze społeczeństwem, ale nie taki, który przypomina kampanię wyborczą albo PR-owskie bądź propagandowe działania.

To nie pierwszy raz, kiedy Włodzimierz Cimoszewicz w tak ostrych słowach odnosi się do prezydenta Dudy. - Prezydent nie jest głową państwa, to wstydliwy przypadek - mówił już w marcu, również na antenie TVN. - Wybrano marionetkę na to stanowisko. To wstyd dla demokratycznej Polski, by mieć taką władzę - podkreślał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • :-) 2017-12-07 09:41:34
  Ma rację! Adrian jest tylko Adrianem wyczekującym w poczekalni do ucha prezesa. Cały niby bunt to pic na wodę. To facet z Łomny chociaż na początku kadencji mówił że jest nie z Łomny.
 • Smoter.K. 2017-12-06 20:55:56
  Ten człek pomógł powodzianom każdy pamięta te słowa. Kierunek dla takich "polaków" MOSKWA
 • jamaha 2016-06-08 13:54:07
  Do ada: już brak jest gorzkich słów, by to wszystko osądzać co robi PIS z niszczeniem prawa, deptaniem konstytucji i lekceważeniem posłów, którym wyłącza się mikrofony w czasie debat a opozycji zarzuca się , że nie mają pomysłu na rozwiązanie blokady TK. To jest rządząca zmiana z nadania wyborczego do natychmiastowej zmiany. Pani pyta, bo nie zna realiów co w PR się dzieje !!!
 • TenSam 2016-06-08 12:16:38
  Do ada: Ano za to ,ze koryto im wywrócono...
 • TenSam 2016-06-08 12:15:00
  A TY JESTEŚ SYNKIEM MORDECY, SPIEPRZAJ WRAZ ZE SWYM SYNKIEM Z POLSKI. NIECHCEMY POTOMKÓW MORDERCÓW ; TUSKA CIMOSZEWICZA ,KWAŚNIEWSKIEGO,MICHNIKA. AJAK SWEGO SYNKA WKRĘCŁEŚ W POSŁY ? A JAK SWEGO SYNKA W POSŁY WKRECIŁ WAŁĘSA, Tomczyk i inni...
 • apolinary 2016-06-08 10:43:09
  Cimoszewicz powinien się zastanowić nad tym, co mówi. Jak zdrajca "carex" może coś źle mówić o władzach Polski, mojego Państwa?
 • prawda jest okrutna! 2016-06-08 10:25:39
  Głową Państwa Polskiego po podającego w anarchie,rebelie jest Jarosław Kaczyński(każeł rządzi całym tym burdelem i macie tyle do powiedzenia co żyd za okupacji).
 • żałosne! 2016-06-08 08:43:09
  Głową Państwa Polskiego podającego w anarchie,rebelie jest Jarosław Kaczyński(każeł rządzi całym tym burdelem).
 • ada 2016-06-08 07:56:38
  za co wy komuchy i inni oPOzycyjni tak nienawidzicie ludzi PiS-???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA