REKLAMA

Cimoszewicz krytykuje Kopacz i Szydło. "Nie mają kwalifikacji"

  • Autor: TM
  • 29 września 2015 08:59
Cimoszewicz krytykuje Kopacz i Szydło. "Nie mają kwalifikacji" Kaczyński musi się schować, więc wystawiono inne twarze - stwierdził senator. Fot. facebook.com

Beata Szydło i Ewa Kopacz nie mają kwalifikacji do kierowania rządem. To wymaga większej wiedzy i większego doświadczenia - powiedział na antenie RMF FM były premier, senator Włodzimierz Cimoszewicz.

Nie chcę zabrzmieć nieelegancko, ale gdzieś w jakimś wywiadzie powiedziałem: przykro mi, ale uważam, że obie panie nie mają kwalifikacji do kierowania rządem takiego państwa jak Polska. To jest bardziej skomplikowane, wymaga większej wiedzy i większego doświadczenia – powiedział Cimoszewicz.

"Fatalna polityka Tuska"

Na pytanie o to "o sprawiło, że są tam, gdzie są i że to one dzisiaj są jedynymi kandydatkami na premiera?", odpowiedział, że "po obu stronach coś sprawiło".

Po stronie Platformy Obywatelskiej według mnie polityka Tuska, w sumie fatalna. Dzisiaj widać za co on jest współodpowiedzialny. Będziemy skazani, kiedy on będzie siedział w Brukseli, być może na rządy PiS-u przez parę lat. A po stronie PiS-u - wiadomo, Kaczyński musi się schować, więc wystawiono inne twarze - stwierdził senator.

"Partie są krańcowo niedemokratyczne"

Krytykował także funkcjonowanie polskich partii politycznych.

Tak, ale po drugie w Polsce to jest jednak skutek funkcjonowania fatalnych mechanizmów wewnątrzpartyjnych. To jest paradoks - w demokratycznym państwie partie są krańcowo niedemokratyczne. To są partie, gdzie nie ma autentycznej dyskusji, gdzie nikt poza szefem nie ma prawa decydowania, itd., itd. W efekcie tam się premiuje lojalność a nie mądrość i to potem przechodzi do świata polityki - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • fff 2015-09-29 12:25:17
    Facet (Cimoszewicz) ma rację, a my mamy problem, bo czekają na kolejne lata rządów nieudolnych amatorów, podlizujących się albo górnikom, albo księdzom. Świat idzie naprzód, a my w dół (w wydobycie węgla). Jeśli chodzi o ubezpieczenia, to doświadczenie pokazuje, że nie ubezpieczają się albo bardzo biedni, albo bardzo głupi.
  • sekretarz PZPR 2015-09-29 10:01:37
    Kopacz i Szydło nie mają wg WC kwalifikacji. Za to te kwalifikacje ma ten komunista, który bezczelnie wypomniał zatopionemu społeczeństwu, że "trzeba było sie ubezpieczyć". Pamiętamy - tow. WC, pamiętamy !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA