REKLAMA

Cimoszewicz ostro krytykuje naszą politykę zagraniczną

  • Autor: PAP
  • 17 września 2015 10:06
Cimoszewicz ostro krytykuje naszą politykę zagraniczną Według Cimoszewicza dwugłos ws. polityki zagranicznej może osłabiać pozycję Polski. Fot. facebook.pl

Dwugłos w sprawie polityki zagranicznej może osłabiać naszą pozycję w stosunkach międzynarodowych - przestrzega były premier i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz. Nikt nie będzie za nas rozwiązywał wewnętrznych różnic dotyczących polityki zagranicznej - dodaje.

Według Cimoszewicza dwugłos ws. polityki zagranicznej może osłabiać pozycję Polski.

To może osłabiać naszą pozycję w stosunkach międzynarodowych, bo kto się będzie liczył z państwem, które ustami swoich najwyższych przedstawicieli wypowiada różne kwestie, składa rozmaite, odmienne deklaracje - pyta Cimoszewicz.

"Najpierw wyjaśnijcie między sobą"

Jak dodaje, "wszyscy powiedzą najpierw wyjaśnijcie między sobą, jakie jest wasze stanowisko", nikt nie będzie za nas rozwiązywał naszych wewnętrznych różnic dotyczących polityki zagranicznej naszego kraju".

Były premier podkreśla, że jak dotąd "nie wydarzyło się nieszczęście, jakim byłoby stwierdzenie przez prezydenta: "nie liczę się z rządem i robię swoje", ale o wielu pozytywach na razie mówić nie możemy".

Do pewnego stopnia to się może wiązać z okresem przedwyborczym i być może ulegnie to zmianie, niezależnie od wyniku wyborów, po wyborach, ale mówiąc szczerze w takich czasach, w jakich żyjemy, wobec takich problemów, jakie są w otoczeniu Polski nie powinniśmy sobie pozwalać na marnowanie kilku miesięcy - ocenia Cimoszewicz.

"Brakuje szczegółowych informacji"

Szef BBN Paweł Soloch w ostatnich dniach powiedział o tym, że brakuje szczegółowych informacji ze strony rządu dotyczących przyjmowania w Polsce uchodźców.

Jak stwierdził, komunikacja w tej sprawie "jakaś istnieje, ale jest zerwana".

Pod koniec sierpnia szerokim echem odbiła się wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który przed wyjazdem do Berlina powiedział, że podczas wizyty będzie chciał poruszyć temat zmiany formatu rozmów dot. Ukrainy. Premier Ewa Kopacz oceniła wtedy, że ta wypowiedź świadczy o tym, że "pan prezydent, tak jakby odciął się od rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA