REKLAMA

CIS przedstawiło personalia jedenastego kandydata do KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2018 19:07
CIS przedstawiło personalia jedenastego kandydata do KRS W zgłoszeniu podano ponadto m.in., że Puchalski jest pomysłodawcą i autorem pierwszego w kraju forum internetowego dla sędziów (fot.sędzia ms.gov.pl)

Centrum Informacyjne Sejmu upubliczniło personalia kolejnego, jedenastego oficjalnego kandydata do Krajowej Rady Sądownictwa. Jest nim nowo powołany prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie Rafał Puchalski.

Wcześniej CIS poinformowało, że jako kandydatów na członków KRS zgłoszono: Roberta Pelewicza, Dariusza Drajewicza, Grzegorza Furmankiewicza, Teresę Kurcyusz-Furmanik, Leszka Mazura, Jędrzeja Kondka, Ewę Łąpińską, Macieja Andrzeja Miterę, Dagmarę Pawełczyk-Woicką i Mariusza Witkowskiego.

Rafał Puchalski od 2003 r. związany był z Sądem Rejonowym w Jarosławiu; od 2009 r. orzekał w jego Wydziale Karnym. W okresie od lipca 2016 r. do stycznia roku bieżącego był on "delegowany do pełnienia funkcji administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości", a od 10 marca ub.r. sprawował on w resorcie funkcję wicedyrektora Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich.

Od początku lutego - jak poinformowano w zgłoszeniu kandydata - Puchalski został powołany przez ministra sprawiedliwości "do pełnienia funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie na okres sześciu lat".

Kandydat jest jednocześnie prezesem przemyskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Wcześniej przez wiele lat zasiadał też w zarządzie stowarzyszenia, a w latach 2010-2013 pełnił funkcję jego wiceprezesa ds. organizacyjnych.

W zgłoszeniu podano ponadto m.in., że Puchalski jest pomysłodawcą i autorem pierwszego w kraju forum internetowego dla sędziów, "stanowiącego portal wiedzy o prawie, dostępny dla sędziów i służący wymianie ich doświadczeń, ale również dla obywateli i stworzony z myślą o tym, aby umożliwić zwykłemu obywatelowi kontakt z przedstawicielami trzeciej władzy", a także zwycięzcą VII edycji Konkursu Białej Wstążki "Nie bądź obojętny - stop przemocy wobec kobiet" w kategorii wymiar sprawiedliwości "za podejmowane działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania przemocy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA