REKLAMA

CIS upubliczniło personalia kolejnego - 17. kandydata do KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 16 lutego 2018 19:04
CIS upubliczniło personalia kolejnego - 17. kandydata do KRS Wcześniej CIS ujawniło informacje o 16 z 18 zgłoszonych kandydatów na członków KRS (fot. pixabay.com)

Centrum Informacyjne Sejmu upubliczniło personalia kolejnego - 17. kandydata do Krajowej Rady Sądownictwa. To mianowany w grudniu ubiegłego roku Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki. W sumie do KRS zgłoszonych zostało 18 kandydatów.

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o KRS wyboru 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa będących sędziami na wspólną czteroletnią kadencję dokonuje Sejm (wcześniej wybierały ich środowiska sędziowskie).

Maciej Nawacki jest sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie od 2007 roku. Wcześniej, do listopada 2005 r. był sędzią Sądu Rejonowego w Szczytnie. W Sądzie Rejonowym w Olsztynie najpierw przez sześć lat orzekał w II Wydziale Karnym, następnie w listopadzie 2013 r. został przydzielony od orzekania w V Wydziale Gospodarczym, gdzie orzeka do dziś. 19 grudnia 2017 r. Maciej Nawacki został na okres czterech lat powołany na stanowiska prezesa SR w Olsztynie.

Sędzia Nawacki ma tytuł doktora nauk prawnych. Pracę doktorską pt. "Wyzysk. Studium karnomaterialne i kryminologiczne" obronił w lutym 2014 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (UWM) w Olsztynie. Obecnie jest również zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Prawnej Ochrony Państwa na Wydziale Prawa i Administracji UWM. Specjalizuje się w prawie karnym, gospodarczym oraz zarzadzaniu kryzysowym.

Czytaj też: CIS upubliczniło personalia kolejnych pięciu kandydatów do KRS

Sędzia Nawacki jest członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; jest także szeregowym członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Wśród publikacji naukowych, których autorem jest Maciej Nawacki, wymieniono m.in. pracę pt. "Granice karalności znieważenia komunistycznym pomników", będącą częścią publikacji zatytułowanej "Polityka pomnikowa w Polsce wobec poradzieckich miejsc pamięci" pod red. Arkadiusza Żukowskiego, Marcina Chełminiaka, Wojciecha Kotowicza i Krzysztofa Żęgoty, wydanej w 2017 r. przez Instytut Nauk Politycznych UWM w Olsztynie.

Sędzia Nawacki jest także autorem pracy pt. "Analiza prospektywna nowej regulacji upadłości konsumenckiej", opublikowanej w monografii naukowej zatytułowanej "Prawo a ekonomia - alianse w budowie efektywnego państwa" pod red. Marcina Kowalczyka i Piotra Majera, opublikowanej w 2016 r. przez Wydział Nauk Prawnych UWM w Olsztynie.

Wcześniej CIS ujawniło informacje o 16 z 18 zgłoszonych kandydatów na członków KRS. Są to: Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Grzegorz Furmankiewicz, Marek Jaskulski, Joanna Kołodziej-Michałowicz, Jędrzej Kondek, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Zbigniew Stanisław Łupina, Leszek Mazur, Maciej Andrzej Mitera, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Robert Pelewicz, Rafał Puchalski, Paweł Kazimierz Styrna oraz Mariusz Witkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA