REKLAMA

Co Izraelowi nie podoba się w polskiej ustawie? Ambasador wyjaśnia

  • Autor: PAP/JS
  • 30 stycznia 2018 22:59
Co Izraelowi nie podoba się w polskiej ustawie? Ambasador wyjaśnia Azari stwierdza jednocześnie, że choć - "być może nie był taki cel tej ustawy" - to jednak "ona umożliwia karanie każdego świadka za jego wspomnienia". (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Izrael i Polska co do meritum się zgadzają: obozy śmierci na terytorium okupowanej Polski budowali niemieccy naziści - mówi "Rzeczpospolitej" ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Na internetowej stronie dziennika opublikowano omówienie wywiadu, który ukaże się w środowym (31 stycznia) wydaniu gazety.

W nawiązaniu do sporu między Izraelem a Polską o kształt nowelizacji ustawy o IPN, uchwalonej przez polski Sejm, Azari mówi, że "każdy, kto ma nawet elementarną wiedzę na ten temat, wie, że w Auschwitz więziono i mordowano też Polaków". "Co do tego nie ma sporu" - dodaje.

Azari stwierdza jednocześnie, że choć - "być może nie był taki cel tej ustawy" - to jednak "ona umożliwia karanie każdego świadka za jego wspomnienia".

"Relacje między Polską a Izraelem, zarówno wcześniej, jak i z tym rządem, są naprawdę bardzo dobre, co przeczy takiemu stawianiu sprawy. Być może polska polityka historyczna nie podoba się niektórym ludziom w Izraelu, ale na pewno nie taka była intencja naszego rządu" - zaznacza Azari.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA