REKLAMA

Czabański czy Kurski? Kto zaniedbał swoje obowiązki w TVP?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 sierpnia 2016 10:14
Czabański czy Kurski? Kto zaniedbał swoje obowiązki w TVP? Bracia Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Kurskim o próbie przejęcia władzy w TVP i atakach wymierzonych w prezesa Telewizji (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

- Ja odpowiadam za realne zmiany w TVP, odbudowę telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia. Lepiej czy gorzej, to jednak to robię. Pan poseł Krzysztof Czabański odpowiadał za zabezpieczenia finansowe dla mediów publicznych i przygotowanie ustawy, która pozwoliłaby na głębokie zmiany kadrowe. Wciąż na to czekamy – mówi Jacek Kurski w wywiadzie udzielonym Michałowi i Jackowi Karnowskiemu w tygodniku „wSieci”.

Bracia Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Kurskim o próbie przejęcia władzy w TVP i atakach wymierzonych w prezesa Telewizji, które – co zaskakujące – przyszły w najmniej spodziewanym momencie.

- Czyli skoków oglądalności przy odbudowie wspólnoty narodowej i łączeniu Polaków wokół ważnych publicznych wydarzeń: po Euro 2016, kiedy gromadziliśmy ponad 10-milionową widownię na meczach reprezentacji narodowej, której mecze kupiłem intuicyjnie w ostatniej chwili, czując, że nasi zagrają dobrze; po szczycie NATO, gdy jako nadawca główny dawaliśmy sygnał na cały świat bez najmniejszej wpadki. I w końcu po Światowych Dniach Młodzieży, których sukces telewizyjny przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi prezes TVP.

Przypomnijmy, Jacek Kurski we wtorek (2 sierpnia) został odwołany ze stanowiska prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych. 

- To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili, po przerwie, Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu - powiedział dziennikarzom przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • xxxx. 2016-08-13 21:57:21
    Czy Czabanski nie wchodzi czasmi w buty rzeplinskiego ????
  • pani_w_okularach 2016-08-08 12:08:45
    Prezes Kurski nie miał czasu sie wykazać, TVP dołuje i egzaltowane posłanki temu nie zaradzą, nieprzemyslana decyzja, lepiej sluchajcie sie prezesa Kaczynskiego, bo na pewno sami nic mądrzejszego nie wymyślicieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA