REKLAMA

Czabański, Kruk i Lichocka wybrani do Rady Mediów Narodowych. Znamy kandydatów PO i Kukiz'15

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lipca 2016 13:57
Czabański, Kruk i Lichocka wybrani do Rady Mediów Narodowych. Znamy kandydatów PO i Kukiz'15 Poseł Krzysztof Czabański (fot. youtube)

Posłowie PiS Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka zostali wybrani przez Sejm do Rady Mediów Narodowych.

W skład RMN wejdzie pięć osób - trzy wybrane przez Sejm i dwie powołane przez prezydenta spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne, czyli obecnie przez PO i Kukiz'15. Platforma zgłosiła kandydatury: Janusza Kijowskiego i Juliusza Brauna.

Klub Kukiz'15 - Grzegorza Podżornego oraz Marka Mnicha.

"Media publiczne i społeczne stanowią obecnie filar przekazu informacji, dlatego ważne jest, aby obywatel otrzymywał rzetelne i obiektywne wiadomości z zakresu funkcjonowania państwa i społeczeństwa jak również traktujące równo uczestników debaty publicznej" - podkreślono w komunikacie biura prasowego Kukiz'15, przesłanym w piątek PAP.

Jak podano w komunikacie, Mnich pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego w NSZZ Solidarność-80. Był odpowiedzialny za kontakty z mediami publicznymi, społecznościowymi i komercyjnymi. "Jako przedstawiciel związku z racji obcowania z różnymi środowiskami, należącymi do NSZZ Solidarność-80, rozumie oczekiwania społeczne wobec mediów publicznych w Polsce" - czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Czytaj też: Sejm wybrał członków komisji ds. Amber Gold

Drugim kandydatem, którego klub Kukiz '15 rekomenduje na reprezentanta w Radzie Mediów Narodowych, jest Grzegorz Podżorny.

Podżorny - jak napisano komunikacie - jest magistrem politologii; przez wiele lat pracował jako dziennikarz m.in. w PAP i Radiu Zet. "Po niemal dekadzie pracy w samym radiu został zatrudniony w Biurze Prasowym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, gdzie miał za zadanie stworzenie i rozbudowę internetowych kanałów informacyjnych związku oraz redagowanie tygodnika Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność" - czytamy w komunikacie.

Równolegle - dodano - kierował pracą Biura Prasowego ZR. Od końca 2014 roku kieruje Biurem Komunikacji Społecznej i Rozwoju Związku w Zarządzie Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Jest członkiem NSZZ Solidarność.

Rada Mediów Narodowych do nowa instytucja wprowadzona przez ustawę, która weszła w życie 7 lipca. Pięcioosobowa Rada, której kadencja ma trwać sześć lat, ma powoływać i odwoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i PAP. Ustawa - od momentu powołania RMN - znosi podległość władz TVP i PR wobec ministra skarbu, co wprowadziła tzw. mała nowela medialna z grudnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA