REKLAMA

Czarne chmury nad ministrem Witoldem Waszczykowskim

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 marca 2016 11:41
Czarne chmury nad ministrem Witoldem Waszczykowskim Waszczykowskiego mógłby zastąpić wiceminister MSZ Konrad Szymański (fot. MSZ/twitter)

• Minister Witold Waszczykowski naraził się opinii publicznej, a nawet członkom swojej partii.
• Krytykuje się go za zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej i wystosowanie listu do szefa Rady Europy.
• Internet już typuje następców ministra.

Media informują, że w PiS spekuluje się na temat dymisji szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Chodzi o sprawę z Komisją Wenecką. To na zaproszenie Waszczykowskiego Komisja poddała ocenie sytuację polityczną w Polsce. Teraz, gdy po przecieku treści opinii okazuje się, że wypada ona na niekorzyść Polski, coraz głośniej mówi się o możliwej dymisji szefa MSZ.

Krytycznie o zaproszeniu Komisji Weneckiej do Polski wypowiedział się nawet Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Współczesnej". "Ona prędzej czy później w Polsce by się pojawiła, ale powinno to nastąpić nie teraz, a za kilka miesięcy. Pewne sprawy byłyby już wówczas w naszym kraju załatwione. A przyjazd teraz jeszcze bardziej spór nakręcił. Należało się lepiej do tej wizyty przygotować, porozmawiać z nimi, zwrócić się do europejskich autorytetów prawniczych".

Podobnego zdania jest Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Jak twierdzi, byłoby lepiej, gdyby minister nie zaprosił Komisji Weneckiej do Polski albo zaprosił w późniejszym terminie. - Mielibyśmy trochę więcej czasu na refleksje, na lepszą ocenę - stwierdził.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w PiS jest już pomysł na to, by odsunąć ministra Waszczykowskiego. W maju europoseł PiS Janusz Wojciechowski wchodzi do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Traci mandat europosła, a to oznacza, że szef MSZ mógłby go zastąpić.

Spekuluje się także o następcach Waszczykowskiego. Wśród kandydatów wymienia się prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, wiceministra MSZ Konrada Szymańskiego lub senatora Ryszarda Legutkę.

Działania szefa MSZ są mocno krytykowane także na Twitterze.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • s 2016-03-03 19:22:23
    Opanujcie się odrobinę w tym typowaniu ministra .za jakąś wątpliwą wpadkę już chcecie nowego pewnie żeby następny miał wpadkę .Obecny na pewno wyciągnie wnioski na przyszłość a ja zdecydowanie nie życzę sobie żeby Gazeta Wyborcza robiła jakiekolwiek roszady na stanowiskachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA