REKLAMA

Czarnecki: Unia nie nałoży sankcji na Polskę. To mission impossible i surrealizm

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 czerwca 2016 10:28
Czarnecki: Unia nie nałoży sankcji na Polskę. To mission impossible i surrealizm Ryszard Czarnecki uważa, że nie ma szans, by Unia Europejska objęła Polskę sankcjami (Fot. PTWP)

•  Ryszard Czarnecki uważa, że nie ma szans, by Unia Europejska objęła Polskę sankcjami. - To mission impossible i surrealizm - ocenia.
• Europoseł zapewnia, że Donald Tusk może liczyć na poparcie rządu na kolejną kadencję.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" europoseł Ryszard Czarnecki zapewnił, że nie ma szans, by Unia Europejska objęła Polskę sankcjami. - To mission impossible i surrealizm. Scenariusz nierealistyczny. Proszę w te bajki nie wierzyć, choćby ze względów matematycznych. Unia Polski potrzebuje - powiedział.

Jego zdaniem złą opinię o rządzie PiS za granicą rozpowszechniają "głównie politycy liberałów i lewicy". - Takim politykiem jest Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, który był posłem holenderskiej Partii Pracy. Timmermans ocenia Polskę przez swoje partyjne, ideologiczne okulary - dodał.

Czytaj też: Jacek Sasin posądził Ryszarda Petru o lobbowanie na rzecz banków

Jak mówił, krytyczne opinie o Polsce wynikają z tego, że naruszyła ona interesy ekonomiczne banków, korporacji czy supermarketów.

W wywiadzie europoseł mówił także o Donaldzie Tusku. Zapewnił, że może on liczyć na poparcie rządu na kolejną kadencję przewodniczącego Rady Europy. Jak mówił, Tusk ma szansę na drugą kadencję  i "polski rząd nie będzie ich zmniejszał".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA