REKLAMA

Czarnecki zauważa, że UE traktuje Polskę gorzej, gdy mowa o dekomunizacji

  • Autor: PAP/GP
  • 04 sierpnia 2017 08:40
Czarnecki zauważa, że UE traktuje Polskę gorzej, gdy mowa o dekomunizacji Polityk PiS jest w UE jednym z kierujących pracami Parlamentu Europejskiego. (fot.:Ryszard Czarnecki/youube.com)

Reakcja w UE na zapowiedziany przez polski rząd projekt ustaw ws. dekoncentracji w mediach pokaże, czy w Unii panują podwójne standardy względem państw członkowskich - ocenił w piątek (4 sierpnia) europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).

O tym, że dekoncentracja mediów oraz reforma służb specjalnych, to duże reformy, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił w ubiegłym tygodniu w TV Trwam prezes partii Jarosław Kaczyński. W poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

Czarnecki w piątek rano (4 sieprnia) w Jedynce Polskiego Radia został zapytany o ewentualną reakcję Brukseli ws. projektu ustawy o dekoncentracji w mediach.

Stwierdził, że reakcja krajów członkowskich UE pokaże, czy w Unii panują podwójne standardy względem państw.

- Reakcja Brukseli będzie pokazywać to, czy tak naprawdę Unia Europejska będzie sobie musiała na niebieskiej fladze z żółtymi gwiazdkami napisać dwa angielskie słowa "double standards" - powiedział wiceszef PE.

Jak mówił, jeżeli Polska będzie atakowana za to, co jest akceptowane i nie budzi żadnych sprzeciwów, żadnych emocji, żadnych nacisków w ustawodawstwie francuskim, a także w innych krajach, to będzie przykład nierównego traktowania i podwójnej miary. Dodał, że będzie to pokazywało, że np. to, co Francja może, Polska już nie może.

W marcu na posiedzeniu komisji kultury wicepremier i minister kultury Piotr Gliński poinformował, że od września ub.r. prace nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym prowadzi zespół roboczy z udziałem przedstawicieli resortu kultury, UOKiK i KRRiT. Celem projektu, jak mówił, jest podniesienie pluralizmu i poziomu jakości funkcjonowania polskiej demokracji. Nowe przepisy mają m.in. przeciwdziałać dominacji kapitału zagranicznego na rynku medialnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-08-04 15:09:19
    Czarnecki, nie pierd.... cie towarzyszu z ZChN, Samoobrony, i cholera wie skąd jeszcze. Kiedy ja będę miał taki sam próg podatkowy jak ci z sejmu (a niektórzy od kilku kadencji!). Kiedy zniesiecie podatek Belki, obiecywaliście to za poprzednich rządów, tylko tow. Gilowska coś bałakała i przesunęliście na następny rok, no ale wtedy przesr...cie wybory! A teraz co? Myślicie, ze ja mam amnezję? Mnie 500+ nie rusza, jak się nie wywiążecie to wylecicie przy następnych wyborach!
  • Demokracja Zamordystyczna 2017-08-04 10:30:12
    Ale jaja, PIS mówi że chce większego pluralizmu i demokracji. Cyrankiewicz tez tak mówił. Była demokracje socjalistyczna, będzie demokracja PISokratyczna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA