REKLAMA

Czarny protest: Poseł Joanna Mucha oskarża Razem o buczenie na marszu

  • Autor: GP
  • 03 października 2016 11:13
Czarny protest: Poseł Joanna Mucha oskarża Razem o buczenie na marszu Poseł Joanna Mucha, podobnie jak większość posłanek PO popiera czarny protest. (fot.:Sejm RP/youtube.com)

• Poseł PO oskarża partię Razem o przerywanie jej wystąpienia w sobotę (1 października) podczas marszu czarnego protestu.
• W Polsce trwa akcja czarny protest, która jest sprzeciwem kobiet wobec zakazu aborcji, który trafił do Sejmu.

W sobotę (1 października) na marszu kobiet, będącym częścią czarnego protestu, nieprzyjemności spotkały poseł Joannę Muchę. Parlamentarzystka PO przemawiała do zebranych z podium w Warszawie, gdy ze strony tłumu dobiegły krzyki: "Gdzie byliście osiem lat?"

Ten incydent Mucha skomentowała w poniedziałek (3 października), w kluczowy dzień czarnego protestu.

Czytaj: Minister pracy nie pochwala protestowania wolnym poniedziałkiem

- Partia Razem, bo to były grupy tej partii, próbowała wbić klin między nas - mówiła Mucha na antenie RMF FM. - To, co było charakterystyczne to to, że oni skandowali pod sceną, natomiast z dalszych szeregów, z dalszych miejsc ludzie mi bili brawo za to, co mówiłam.

Poseł przekonywała, że nie udało się zanegować jej słów z soboty. Mówiła gdy jej przerywano: - Postaw nie zmienia się groźbą więzienia, policjantem i prokuratorem, ale edukacją seksualną! To nasz rząd bronił kompromisu, ratyfikował konwencję antyprzemocową, wsparł in vitro. Dziś walczymy dalej!

Czarny protest w Polsce trwa od kiedy do Sejmu, latem trafił projekt liberalizujący i zakazujący przeprowadzenia aborcji w Polsce. Decyzje w Sejmie zapadły wobec tych projektów 23 września. Sejm skierował do prac komisyjnych projekt restrykcyjny i odrzucił liberalizujące przepisy.

Ten obrót wypadków zintensyfikował sprzeciw kobiet i opozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA