REKLAMA

Czego z okazji świąt życzy Polakom Antoni Macierewicz?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 marca 2016 14:41
Czego z okazji świąt życzy Polakom Antoni Macierewicz? "Wielkanoc to w naszej tradycji chrześcijańskiej święta szczególne: to czas zadumy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka" - pisze Antoni Macierewicz (fot. mon.gov.pl)

Minister Antoni Macierewicz złożył życzenia świąteczne. Skierował je do żołnierzy, osób, którym bliskie są sprawy sił zbrojnych i obronności oraz rodzin, które straciły najbliższych.

"Wielkanoc to w naszej tradycji chrześcijańskiej święta szczególne: to czas zadumy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. To także czas oczekiwania, pojednania i radości, a także jedna z niewielu okazji w roku do dzielenia się serdecznościami podczas rodzinnych spotkań i rozmów z bliskimi" - pisze minister Antoni Macierewicz.

"Wyrazy szacunku i uznania kieruję do wszystkich żołnierzy, którzy z honorem, zaangażowaniem i poświęceniem wykonują zadania z dala od rodzinnego domu i kraju. Życzę, aby nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego upłynęły Wam spokojnie i żebyście mogli szczęśliwie i bezpiecznie powrócić do kraju – do swoich rodzin i dzieci.

Serdeczne życzenia kieruję do osób, którym bliskie są sprawy sił zbrojnych i obronności. Żołnierzom służby czynnej, rezerwistom, pracownikom wojska i jego sympatykom, nielicznej już, ale jakże ważnej rzeszy Żołnierzy Niezłomnych, kombatantom, weteranom i emerytom i wszystkim tym, którzy aspirują do podjęcia służby w Wojsku Polskim życzę, aby te nadchodzące święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

W sposób szczególny łączę się z rodzinami, które straciły najbliższych. Niech wielkanocne refleksje nad symbolicznym zwycięstwem życia nad śmiercią przyniosą Wam ukojenie i pomogą Wam odnaleźć sens w nieodwracalnych wydarzeniach. Oby to Pańskie Zmartwychwstanie, będące okazją do wewnętrznego odrodzenia, dało nam siłę do zmagania się z problemami i trudnościami, pozwalając zarazem ufnie i z nadzieją patrzeć w przyszłość",

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zamach=także humanistyka 2016-03-27 09:59:57
    Media niemieckie w sprawie katastrofy samolotu Prezydenta R.P. kopiują specyficzny (pruski) styl myślowy, który to styl myślowy – w dużym stopniu podobny do pruskiego, nie do np. polskiej koncepcji życia i wojny – realizuje Putin, i przez jakieś niemieckie kompleksy Putin podlega temu stylowi. Dwóch wielkich lekarzy i humanistów Rudolf Klimek i Jan Trąbka dostrzegają w postępowaniu Niemiec i w narzuconym światu stylu myślowym autystyczny cynizm. Polska jest ofiarą przemocy: latami, na raty, zabiega o samolot Prezydenta z katastrofy 10/04. Z prawnego punktu widzenia Polska chcąc zerwać niewidzialne pęta autystycznej przemocy postępuje jak ofiara, od której bandycki ulicznik żąda 10 tys. zł, więc ofiara proponuje mu raty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA