REKLAMA

Czempiński: Kamiński nie miałby dostępu do tajemnic

  • Autor: PAP
  • 17 listopada 2015 19:29
Czempiński: Kamiński nie miałby dostępu do tajemnic Mariusz Kamiński (fot. Jarosław Roland Kruk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)


Nawet z nieprawomocnym wyrokiem skazującym Mariusz Kamiński nie mógłby mieć dostępu do tajemnic państwowych jako koordynator służb specjalnych - mówi PAP b. szef Urzędu Ochrony Państwa gen. Gromosław Czempiński.

"Już samo oskarżenie przez prokuraturę wyklucza przyznanie danej osobie przez służby specjalne certyfikatu dostępu do największych tajemnic" - powiedział Czempiński PAP.

Według niego ułaskawienie Kamińskiego nie jest dla nikogo zaskoczeniem, bo "inaczej nikt by Kamińskiemu nie zaproponował funkcji koordynatora służb". "Ten wyrok byłby bardzo poważną przeszkodą" - dodał.

"Prezydenccy prawnicy znaleźli jakąś szybką ścieżkę"

Były szef służb specjalnych ocenił, że jest zaskoczony "tylko szybkim tempem działania". "Widocznie prezydenccy prawnicy znaleźli jakąś szybką ścieżkę" - podkreślił Czempiński.

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. aferze gruntowej.

W marcu tego roku Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał na kary więzienia b. szefów CBA, w tym Kamińskiego (3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk), m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. Proces dotyczył operacji CBA z lata 2007 r. CBA zakończyło tę operację specjalną wręczeniem Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. tzw. kontrolowanej łapówki za "odrolnienie" gruntu na Mazurach w kierowanym przez Andrzeja Leppera ministerstwie rolnictwa. Finał akcji miał utrudnić przeciek, wskutek czego z rządu odwołano szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Na początku listopada Mariusz Kamiński złożył apelację od wyroku, podobnie jak były wiceszef Biura Maciej Wąsik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kraj RP bezprawia 2015-11-17 21:34:24
    Nie znaleźli żadnej furtki, to dowód iż kieruje krajem Polskim zorganizowana grupa przestępcza!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA