REKLAMA

Członkowie RMN zaskoczeni. Prezes Polskiego Radia rezygnuje ze stanowiska

  • Autor: PAP
  • 18 lutego 2017 14:13
Członkowie RMN zaskoczeni. Prezes Polskiego Radia rezygnuje ze stanowiska Barbara Stanisławczyk-Żyła złożyła rezygnację z dniem 31 marca i nie uzasadniła jej w żaden sposób. (Fot. YouTube)

• Barbara Stanisławczyk-Żyła zrezygnowała z funkcji prezesa Polskiego Radia.
• Rada Mediów Narodowych będzie musiała się spotkać i przedyskutować sytuację - powiedział członek RMN Juliusz Barun.

Konkurs na prezesa Polskiego Radia Rada Mediów Narodowych rozstrzygnęła w czwartek (16 lutego). Decyzją RMN Stanisławczyk-Żyła ponownie została prezesem PR. Rada zdecydowała też, że zarząd PR będzie dwuosobowy i że zasiądzie w nim też Mariusz Staniszewski.

Braun powiedział w sobotę (18 lutego), że Stanisławczyk-Żyła złożyła rezygnację z dniem 31 marca i nie uzasadniła jej w żaden sposób.

- To dla wszystkich wielkie zaskoczenie, na które chyba nikt nie był przygotowany. Rozmawiałem z prezesem Rady Krzysztofem Czabańskim; po niedzieli będziemy się musieli spotkać i przedyskutować sytuację - powiedział Braun.

Portal niezalezna.pl informując o rezygnacji Stanisławczyk-Żyły cytuje też wypowiedź szefa RMN, który powiedział, że rezygnacja Stanisławczyk-Żyły to dla niego przykre zaskoczenie.

- Nie rozumiem powodu tej decyzji, tym bardziej że jeszcze wczoraj prezes Barbara Stanisławczyk deklarowała wolę współpracy. Została przecież powołana na 4-letnią kadencję. No cóż, bycie prezesem Polskiego Radia nie jest obowiązkowe, ale jestem ogromnie zaskoczony i jest mi niezmiernie przykro - powiedział Czabański cytowany przez serwis niezależna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wszyscywszystkowiedzą 2017-02-19 12:48:33
    Widocznie tej pani zbyt małą wypłatę zaproponowano, szczególnie w sytuacji, kiedy prezes TVP zrobił podwyżki dla siebie i bliskich. A tej pani prezes, kto da podwyżkę ? I już wiadomo o co chodzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA