REKLAMA

Czy Donald Tusk znalazłby dla siebie miejsce w polskiej polityce?

  • Autor: GP
  • 22 stycznia 2016 12:45
Czy Donald Tusk znalazłby dla siebie miejsce w polskiej polityce? Donald Tusk będzie walczył o pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Co jednak jeśli nie wywalczy reelekcji? (fot. flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• W ocenie prof. Rafała Chwedoruka, powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną jest możliwy.
• W jego opinii w przyszłości możliwa jest współpraca PO z Nowoczesną, a może nawet połączenie obu ugrupowań.
• Zagrożeniem dla powrotu Tuska na polską scenę polityczną mogą być postacie Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny.

Donald Tusk będzie walczył o pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Co jednak jeśli nie wywalczy reelekcji? Prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, ocenił w rozmowie z "Super Expressem", że powrót Tuska do bieżącej, krajowej polityki jest możliwy, ponieważ to nie on jest twarzą porażki PO, ale nie byłby łatwy.

 - To Ewa Kopacz była twarzą porażek wyborczych – mówi politolog nie tylko o wyborach parlamentarnych, ale i prezydenckich. - Ona dziedziczyła PO i państwo po rządach Tuska - wyjaśnia.

Podkreśla jednak, że dawna popularność Tuska na scenie politycznej raczej wraz z nim nie powróci. Powrót może mu również utrudnić prawdopodobny sukces Grzegorza Schetyny w wyborach na szefa PO.

- Kooperacja w opozycji wobec PiS będzie postępować - mówi i zaznacza, że największymi aktorami tego spektaklu będą Schetyna i Ryszard Petru. - Żaden z nich nie będzie zainteresowany powrotem Tuska - dodaje politolog.

Przeczytaj o ocenie wtorkowej debaty w PE jaką wygłosił Donald Tusk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA