REKLAMA

Czy Łukasz Rzepecki już boi się wyrzucenia z PiS? [WYWIAD]

 • Autor: Włodek Kaleta
 • 12 lipca 2017 16:45
Czy Łukasz Rzepecki już boi się wyrzucenia z PiS? [WYWIAD] Idąc do Sejmu obiecałem wyborcom że jeżeli w Sejmie pojawią się projekty, które będą miały na celu podwyższenie podatków, będę przeciwny - mówi Łukasz Rzepecki/Fot.youtube.pl/

Apel Łukasza Rzepeckiego do swoich koleżanek i kolegów o wycofanie podpisów poparcia nowego podatku w paliwie, zaskoczył posłów i opinię publiczną. Dlaczego mało znany poseł PiS zdecydował się sprzeciwić partyjnej tradycji ryzykując karierę? - Chodzi o wierność wyborcom, bo to oni mnie wybrali, dałem im słowo, a dla mnie słowo jest najważniejsze - powiedział w rozmowie z Parlamentarny.pl Łukasz Rzepecki (PiS), najmłodszy poseł w tej kadencji Sejmu (urodził się w Zgierzu w 1992 r.), były sekretarz PiS w województwie łódzkim i przewodniczący regionalnych struktur Forum Młodych PiS z listy PiS do Sejmu w okręgu sieradzkim.

Opinia publiczna przywykła już do tego, że wszystkie wnioski PiS są zawsze przegłosowywane. Pan po raz pierwszy przeciwstawił się tak ostro tej tradycji występując z zaskakującym wręcz apelem o wycofanie projektu tzw. ustawy o podatku paliwowym. Warto było?

Łukasz Rzepecki: - To nie jest zaskakujący apel. W kampanii wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwość mówili jasno, że będziemy przeciw podnoszeniu podatków. Realizując więc program PiS zawsze będę sprzeciwiał się projektom optującym za podwyższaniem podatków.

My, w przeciwieństwie do Platformy, różnimy się tym, że nie chcemy robić tak, jak to robiła wcześniej PO, kiedy w kampanii wyborczej mówiła jedno, a robiła drugie. Obiecywali m.in., że nie podniosą wieku emerytalnego, a podwyższyli go.

Czytaj też: Poseł PiS Łukasz Rzepecki chce wycofania projektu o Funduszu Dróg Samorządowych

Idąc do Sejmu obiecałem swoim wyborcom i mówiłem to jasno, że jeżeli w Sejmie pojawią się projekty, które będą miały na celu podwyższenie podatków, będę przeciwny. Taką złożyłem obietnicę.

Pana wypowiedź o tym, że ta ustawa jest zła i antyludzka otrzymała brawa w Sejmie od opozycji. W mediach społecznościowych mówią o niej wszyscy. Nie wierzy pan chyba jednak, że w ten sposób uda się osiągnąć zamierzony skutek?

- Mam nadzieję, że się uda i Polacy nie zetkną się z tym, że będą musieli więcej płacić za paliwo, a co za tym idzie, za żywność oraz wiele innych towarów i usług. Polakom będzie żyło się lepiej.

Pana koledzy są odmiennego zdania. Uzasadniają, że podwyższenie cen paliw to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu drogi na wsiach nabiorą nowego wymiaru. Nie będą pana słuchać.

- Oczywiście bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze, ale pieniądze na ten cel powinny być pozyskiwane z innych źródeł. Mam inne zdanie na temat tego projektu, dlatego jestem przeciwny jego wprowadzeniu i będę głosował za odrzuceniem w pierwszym czytaniu.

Nie boi się pan, że może to się skończyć szybkim wyrzuceniem z partii?

- Dlaczego? Przecież realizuję program Prawa i Sprawiedliwości i nie rozumiem czemu miałbym za to zostać wyrzucony z klubu czy partii?

Zwłaszcza, że jeśli chodzi o inne projekty jest pan za. Głosował pan np. za ustawą o zgromadzeniach publicznych?

- Jestem za wszystkimi projektami, które są projektami obywatelskimi, jak Rodzina 500+ czy Mieszkanie+ i realizuję konsekwentnie program PiS. Politycy, z premier Beatą Szydło włącznie zawsze mówili, że będą przeciwni podwyższaniu jakichkolwiek podatków, dlatego mam nadzieję, że projekt zostanie odrzucony.

Jeśli nie wyleci pan z partii, drogowskaz działania jest jednoznacznie ustawiony na resztę kadencji?

- Tak, to wierność wyborcom, bo to oni mnie wybrali, dałem im słowo, a dla mnie słowo jest najważniejsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • :-) 2017-10-03 09:46:52
  Ma chłop rację! PIS jedno obiecywał a drugie robi. 500+ wyciąga z kieszeni obywateli aby im zrobić łaskę i dać je z powrotem.
 • antybolek 2017-10-03 09:22:17
  Napił się czegoś podrabianego, albo naćpał. Młodzieńcze, nigdy nie był byś posłem gdybyś nie startował z listy PIS. To do czegoś zobowiązuje. Chcesz jak bolek sprzeniewierzyć się wyborcom?
 • prawda jest okrutna! 2017-07-12 18:59:08
  Chłopaczyna odważnie mówi co myśli społeczeństwo, nad barabińskimi podatkami jakie płacimy obecnie za paliwo, kolejne podwyżki to idiotyzm, w czystej postaci. Jarosław Kaczyński swego czasu pokazywał Nam cenny rekwizyt w postaci karnista 20litrowego, ile płacimy podatków w tym drogowy za olej napędowy czy benzynę, do tego patologiczna akcyza którą proponował Prezes PiS obniżyć lub zlikwidować, czyżby PiS społeczeństwo chce oszukać ? Nieudaczniki spójrzcie na jakim poziomie większość Polaków żyje , zamiast pomóc chcecie niszczyć najuboższych obywateli Unii Europejskiej ? Prawico opamiętajcie się, nawet Ukraina szczy ze śmiech drwiąc z durnowatego Rządu Polskiego!!!
 • Helmut 2017-07-12 17:37:10
  Dobrze gada, dać mu wódki i przenieść do PO
 • prawda jest okrutna! 2017-07-12 17:34:33
  Chłopaczyna odważnie mówi co myśli społeczeństwo, nad barabińskimi podatkami jakie płacimy obecnie za paliwo, kolejne podwyżki to (...) w czystej postaci. Jarosław Kaczyński swego czasu pokazywał Nam cenny rekwizyt w postaci karnista 20litrowego, ile płacimy podatków w tym drogowy za olej napędowy czy benzynę, do tego patologiczna akcyza która poprasował Prezes PiS obniżyć lub zlikwidować, czyżby PiS społeczeństwo chce oszukać ? Nieudaczniki spuszczacie na jakim poziomie większość Polaków żyje , zamiast pomóc chcecie niszczyć najuboższych obywateli Unii Europejskiej ? Prawico opamiętajcie się, nawet Ukraina szczy ze śmiech drwiąc z durnowatego Rządu Polskiego!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA