REKLAMA

Czystki kadrowe w wojsku? Odchodzą dowódcy i rektorzy wojskowych szkół wyższych

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lutego 2017 16:46
Czystki kadrowe w wojsku? Odchodzą dowódcy i rektorzy wojskowych szkół wyższych Cezary Tomczyk poinformował, że klub PO jeszcze w środę złoży wniosek o informację rządu na temat "czystek kadrowych w wojsku". (fot.arch.34BKPanc)

Klub PO złoży wniosek o informację rządu w Sejmie na temat serii odejść z wojska, m.in. wysokich rangą dowódców - poinformowali posłowie Platformy. Pytali jednocześnie dlaczego zamknięte zostało środowe posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej w tej sprawie.

O godz. 16 rozpoczęło się zamknięte posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej, która ma wysłuchać informacji o dokonanych po 16 listopada 2015 r. zmianach na stanowiskach dowódczych i kierowniczych w Sztabie Generalnym WP, Dow. Gen. Rodzajów Sił Zbrojnych, Dow. Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowództwach komponentów (lądowego, powietrznego, morskiego, specjalnego), Żandarmerii Wojskowej, dywizjach, brygadach i uczelniach wojskowych oraz o "odejściach żołnierzy ze służby w 2016 roku w podziale na kategorie: generałowie, oficerowie starsi, oficerowie młodsi, podoficerowie, szeregowi".

Środowe posiedzenie komisji zostało zwołane na wniosek PO. Posłowie Platformy: b. wiceszef MON Czesław Mroczek, Cezary Tomczyk, Paweł Suski, Cezary Grabarczyk i Joanna Kluzik-Rostkowska wyrazili w środę oburzenie decyzją o zamknięciu posiedzenia komisji, która - jak mówili - podjął szef komisji Michał Jach z PiS. Wskazywali, że przewodniczący nie miał do tego prawa, ponieważ decyzję o utajnieniu posiedzenia może podjąć jedynie cała komisja.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • fsvs44 2017-03-26 18:07:59
    Mimo wszystko Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie ma bardzo wysoki poziom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA