REKLAMA

Daimler wybuduje w Polsce frabrykę? Szydło: Staramy się pozyskiwać zagranicznych inwestorów

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 12:57
Daimler wybuduje w Polsce frabrykę? Szydło: Staramy się pozyskiwać zagranicznych inwestorów "W tej chwili mogę powiedzieć tak: trwają rozmowy z różnymi podmiotami" - mówiła premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Rząd stara się pozyskiwać zagranicznych inwestorów, by ożywiać gospodarkę i tworzyć miejsca pracy - powiedziała szefowa rządu Beata Szydło, pytana o doniesienia, że niemiecki koncern Daimler zdecydował o wybudowaniu w Polsce fabryki silników.

"Rozmawiamy z różnymi inwestorami, staramy się, by powstawały nowe miejsca pracy, szczególnie w tych regionach, w których jest duże bezrobocie; chcemy, by powstawały nowe firmy i nowe fabryki, by ożywiać polską gospodarkę" - powiedziała premier.

Zaznaczyła, że informacje będą przekazywane, gdy umowy będą finalizowane. "W tej chwili mogę powiedzieć tak: trwają rozmowy z różnymi podmiotami" - zastrzegła.

Dziennik "Rzeczpospolita" podał, że niemiecki koncern Daimler AG zdecydował w piątek (22 kwietnia), iż wybuduje w Polsce fabrykę silników dla Mercedes Benz Manufacturing (MBM). Według informacji gazety, inwestycja miałaby powstać w okolicach Jawora na Dolnym Śląsku. "Rz" napisała, że w poniedziałek (25 kwietnia) można oczekiwać potwierdzenia informacji przez Ministerstwo Rozwoju, które nadzorowało negocjacje.

Czytaj też: Beata Szydło komentuje wspólny list byłych prezydentów

Według gazety, o poszukiwaniu lokalizacji na budowę nowych fabryk na początku marca podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie mówił prezes MBM Markus Schaeffer. Jako jedną z potencjalnych lokalizacji podał wtedy Polskę, a o ostatecznym wyborze miały zdecydować konkurencyjna logistyka i dostępność wykształconej siły roboczej, niezbędnej do produkcji zaawansowanych technologicznie silników do aut Mercedesa. Na nową fabrykę Niemcy mieliby wydać 800 mln euro, a zatrudnienie może tam znaleźć 1,5 tys. osób.

Rzeczniczka resortu rozwoju Marta Lau powiedziała PAP, że ministerstwo nie komentuje doniesień prasowych, a rozmowy w tej sprawie jeszcze trwają. "Jest za wcześnie, by komentować lub ogłaszać wynik" - podała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • X37 2016-04-26 01:00:08
    Trzeba iść po radę do Orbana - ale uwaga - on się nie pieprzy i może przejąć biznes. Metoda węgierska jest prosta - dla niemieckiego koncernu - 10 lat wolnizny podatkowej. A w tajnym protokole - zatrudnienie na lukratywnych stanowiskach dla wskazanych prominentów FIDESZ (u nas PiS). W mediach trąbić o antyniemieckim, patriotycznym kursie. I szafa gra.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA