REKLAMA

Dariusz Joński odchodzi z SLD

  • Autor: PAP
  • 09 kwietnia 2017 19:25
Dariusz Joński odchodzi z SLD Dariusz Joński zapowiedział, że po opuszczeniu szeregów SLD będzie nadal angażował się w działalność Inicjatywy Polskiej. (Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia, lic. CC BY-SA 3.0 pl)

Były poseł SLD Dariusz Joński odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej po tym, jak łódzcy radni odrzucili, m.in. głosami klubu Sojuszu, projekt ws. bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci w wieku szkolnym, złożony przez Inicjatywę Polską.

Dariusz Joński (ur. w 1979 r.) - były poseł SLD, a także b. rzecznik tej partii i b. wiceprezydent Łodzi, a obecnie lider Stowarzyszenia Inicjatywa Polska - w ostatnim czasie był zaangażowany w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie bezpłatnych przejazdów łódzką komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych. Pod wnioskiem podpisało się ok. 3,5 tys. osób.

Ostatecznie projekt został odrzucony głosami radnych PO i SLD - to koalicja, która posiada większość w łódzkiej radzie miejskiej. Zwolennikami projektu byli natomiast radni PiS.

Bezpośrednio po głosowaniu Joński określił decyzję radnych jako "polityczną". Jego zdaniem uchwała została odrzucona, bo stała za nią "inna siła polityczna, niż PO i SLD". Podkreślił również, że podobne uchwały przyjęły wcześniej m.in. samorządy Warszawy i Krakowa.

Kilka dni później ogłosił zamiar wystąpienia z SLD, z którym związany był od roku 2000. Jako polityk tego ugrupowania pełnił funkcje radnego i wiceprezydenta Łodzi, a w 2011 r. został posłem na Sejmu. Był też rzecznikiem prasowym i wiceprzewodniczącym SLD.

- Historia pokazała, że wszyscy, którzy odeszli z SLD w perspektywie czasu mocno tego żałowali, no ale cóż Dariusz nigdy nie był mocny z historii - skomentował decyzję Jońskiego w mediach społecznościowych wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela.

Joński zapowiedział, że po opuszczeniu szeregów SLD będzie nadal angażował się w działalność Inicjatywy Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA