REKLAMA

Dariusz Pluta szefem Inspektoratu Uzbrojenia

  • Autor: PAP/jm
  • 17 grudnia 2016 09:36
Dariusz Pluta szefem Inspektoratu Uzbrojenia Dariusz Pluta został szefem Inspektoratu Uzbrojenia. (fot. MON)

• Od piątku (16 grudnia) szefem Inspektoratu Uzbrojenia jest płk Dariusz Pluta.
• Jak poinformował MON, dotychczasowy szef Inspektoratu Uzbrojenia, gen bryg. Adam Duda został przeniesiony do rezerwy kadrowej.

51-leni Dariusz Pluta jest absolwentem Wydziału Mechanicznego WAT. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej oraz na WAT na kierunku logistycznym. Jest również absolwentem Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej Newport w Stanach Zjednoczonych, na której ukończył w 2009 r. podyplomowe studia polityki obronnej.

Po ukończeniu WAT w 1989 r. został skierowany do Ośrodka Szkolno-Badawczego Służby Materiałów Pędnych i Smarów. Służył w Departamencie Polityki Zbrojeniowej i w Sztabie Generalnym WP w Generalnym Zarządzie Planowania Strategicznego oraz Zarządzie Planowania Rzeczowego. W 2011 r. został wyznaczony na Dowódcę 1. Brygady Logistycznej, którą dowodził do roku 2015. Od 1 kwietnia 2015 zajmował stanowisko szefa Zarządu Planowania Logistycznego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Duda, doktor nauk ekonomicznych, był szefem IU od 1 lipca 2015. Ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich i równoległe studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, które ukończył w 1990 r.

Służbę zawodową rozpoczął w 1990 r., zajmując kolejne stanowiska logistyczne od szefa zaopatrzenia po szefa logistyki brygady. W 2006 r. objął stanowisko szefa sztabu 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Służył w VIII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

Po studiach podyplomowych na Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie został I zastępcą szefa Inspektoratu Uzbrojenia.

W 2004 r. uzyskał uprawnienia audytora wewnętrznego nadane przez ministra finansów. Ukończył też wiele kursów i szkoleń z zakresu zamówień publicznych, audytu i kontroli zarządczej.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA