REKLAMA

Dawid Jackiewicz ministrem skarbu?

 • Autor: GP
 • 28 października 2015 14:30
Dawid Jackiewicz ministrem skarbu? Jackiewicz: Nie ukrywam, że moje aspiracje sięgają pracy w polskim rządzie. fot. facebook.com

Nazwisko europosła PiS, Dawida Jackiewicza pojawiło się wśród kandydatów na ministrów. Jackiewicz mówi, że jeśli zostanie złożona mu propozycja ze strony Beaty Szydło, zrezygnuje z pracy w Parlamencie Europejskim i wróci do kraju.

Prasa donosi, że kandydatura Jackiewicza jest typowana na ministra skarbu. Jackiewicz był krótko, w 2007 r. sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, co tłumaczy jego możliwą nominację.

- Nie ukrywam, że moje aspiracje sięgają pracy w polskim rządzie. I jeśli taka będzie wola moich liderów, Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, to nie zawaham się złożyć rezygnacji z mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Bo wyznaję zasadę, że na początku zawsze najważniejsze są sprawy kraju – mówił o swojej gotowości dla portalu Onet.pl.

Mało znana postać PiS

Jackiewicz nie jest powszechnie kojarzonym politykiem w Polsce. Co pozostaje w kontraście z innymi, typowanymi na ministrów nazwiskami, np. Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, Jarosławem Gowinem, czy prof. Piotrem Glińskim. Wszyscy są znacznie bardziej rozpoznawalnymi twarzami PiS.

Źródło: twitter.com

W PiS od powstania partii

Jackiewicz, dziś 42-letni polityk, zaczynał działalność w Ruchu Odbudowy Polski, który opuścił w 2001 roku przechodząc do nowopowstałego PiS. Karierę samorządową zaczął we Wrocławiu w 2002 roku. Był wiceszefem sztabu wyborczego Rafała Dutkiewicza. Do parlamentu dostał się w 2005 roku. Ponownie wybrany w 2007 był członkiem Komisji Skarbu Państwa. W 2014 roku z sukcesem został europosłem.

W Strasburgu i Brukseli zasiada w komisji przemysłu, badań naukowych i energii.

Od 2010 roku jest członkiem zarządu głównego PiS oraz prezesem zarządu okręgu wrocławskiego partii.

W kampanii wyborczej angażował się popierając lokalnych kandydatów PiS na Dolnym Śląsku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • komentator 2015-10-29 14:48:30
  Zabił jednak człowieka. Czy z bezpośrednim zamiarem? Czy bez... Po karetkę jednak nie zadzwonił, jak twierdzili świadkowie, i przemieszczał ciało (zacieranie śladów)... A kto to tam był wtedy u sterów Wymiaru Niesprawiedliwości niech no sobie przypomnę... Sąd go uniewinnił nie dopatrując się niczego zdrożnego w zachowaniu tego pana.
 • spizi 2015-10-29 14:47:18
  Jackiewicz to dolnośląski baron PiS , brutalny atak na Henrykę Krzywonos: nazwał ją łamistrajkiem. mężczyzna popchnięty przez posła PiS Dawida Jackiewicza zmarł. Prokurator? umorzył śledztwo. Taki polityk , ekspert od awantur i ma zarządzać naszym skarbcem ? Znowu swój swojego poleca bez konkursu na stanowiska ministerialne. Prezio wybiera , gł..... ale wierny .
 • kolega 2015-10-29 11:03:19
  Ma zły bagaż przypomniał o tym Marco............
 • Marco 2015-10-29 09:54:18
  Mało znany?!?! Gdy PiS rządził, zabił człowieka goniąc go po mieście "w obronie własnej". No i został uniewinniony :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA