REKLAMA

Debata Ewa Kopacz - Beata Szydło zdaniem Muchy i Szejnfelda

  • Autor: Parlamentarny.pl/JS
  • 19 października 2015 21:40
Debata Ewa Kopacz - Beata Szydło zdaniem Muchy i Szejnfelda Adam Szejnfeld: To była nie Ewa Kopacz, to była premier Ewa Kopacz, która wiedziała, co mówi, wiedziała, co chce, co deklaruje i co prezentuje dla wyborców fot. mat. prasowe

- To była nie Ewa Kopacz, to była premier Ewa Kopacz, która wiedziała, co mówi, wiedziała, co chce, co deklaruje i co prezentuje dla wyborców – twierdzi Adam Szejnfeld, europoseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Parlamentarny.pl

Komentując debatę premier Ewy Kopacz i Beaty Szydło, Platforma Obywatelska nie ma wątpliwości – debatę wygrała Ewa Kopacz.

–  Powiem bardzo szczerze, że jestem pod dużym wrażeniem. To była nie Ewa Kopacz, to była premier Ewa Kopacz, która wiedziała, co mówi, wiedziała, co chce, co deklaruje i co prezentuje dla wyborców. Po drugiej stronie stała pani poseł Beata Szydło, z całym szacunkiem oczywiście i do funkcji, i do osoby, ale przez całą debatę, nie dowiedziałem się od niej niczego, poza usłyszeniem paru wyświechtanych, w kółko powtarzanych, nie tylko wcześniej, ale i dzisiaj, podczas całej tej debaty, sloganów. Slogan gonił slogan, żadnego konkretu. Jestem pod dużym wrażeniem premier Ewy Kopacz, jestem przekonany, że pani Ewa Kopacz wygrała, jeżeli można używać takiego sportowego języka, tę debatę – twierdzi Adam Szejnfeld, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Jego zdaniem premier Ewa Kopacz była lepsza i pod względem formy, i treści. – W tego rodzaju debatach politycznych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, zwłaszcza w tych krajach demokratycznych, gdzie debaty liderów partyjnych mają swoją tradycję, liczy się i forma, i treść. Jeśli więc oceniamy i formę, i treść, to i w pierwszej kategorii, i w drugiej wygrała pani premier Ewa Kopacz – dodaje europoseł.

Zadowolona z wystąpienia premier Ewy Kopacz jest także rzeczniczka sztabu wyborczego PO. – Bardzo mi się podobało, było dużo konkretów, dużo jasnych odpowiedzi. Pani Beata Szydło właściwie na wiele pytań w ogóle nie odpowiedziała. Szczególną bezradność wykazała w sprawach polityki zagranicznej. Nazwała Rosję „przeciwnikiem”, co jest już moim zdaniem na krawędzi jakiegoś skandalu i niebezpiecznych konsekwencji dla Polski, więc w moim przekonaniu zdecydowana wygrana pani premier Ewy Kopacz – twierdzi Joanna Mucha.

Szczególną uwagę podczas debaty Joanna Mucha zwróciła na kwestie dotyczące praw kobiet. – To temat, którym się interesuję. Beata Szydło ustawiła się plecami do kobiet. W sposób wyraźny dała do zrozumienia, że prawa kobiet nie będą w jakiś szczególny sposób traktowane, a to niestety jest cały czas bardzo potrzebne. No i znacznie lepsza wypowiedź premier Ewy Kopacz na podsumowaniu tej debaty. Bezkonkurencyjna – podsumowuje rzeczniczka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Monika 2016-06-05 01:32:46
    Szejnfeld:Polecam panu lekarza Psychiatrę,jak również kopacz bo to nie jest NORMALNA kobieta!!! A pan wszystkich chwali z PO choćby był największym IDIOTĄ i SZKODNIKIEM POLSKI !!! WY w PO już tak MACIE; co ZŁE to MÓWICIE że to DOBRE ,a co DOBRE to MÓWICIE że ZŁE !!! I JAK WAM WIERZYĆ!???????? BANDA OSZUSTÓW PO!!!
  • Janusz 2015-10-20 08:13:07
    Aha, a ja nie jestem pod wrażeniem, bo to nie była żadna debata tylko recytacja sloganów, i licytacja kto większą aferę zrobił. W tym roku większość znajomych na KORWiNa i Kukiza. PoPisowska kasta musi odejść.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA