REKLAMA

Delegacja PiS w PE potępiła działania wobec Ryszarda Czarneckiego

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2018 17:52
Delegacja PiS w PE potępiła działania wobec Ryszarda Czarneckiego Oświadczenie europosła prof. Ryszarda Legutki wydane zostało w imieniu delegacji PiS (fot. mat. pras.)

Delegacja PiS zdecydowanie potępia inicjatywę przewodniczących czterech grup politycznych europarlamentu skierowaną przeciw wiceprzewodniczącemu PE Ryszardowi Czarneckiemu - głosi oświadczenie europosła prof. Ryszarda Legutki wydane w imieniu delegacji PiS.

W swoim oświadczeniu, delegacja Prawa i Sprawiedliwości wyraziła także solidarność z Ryszardem Czarneckim.

"Delegacja Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie potępia inicjatywę przewodniczących 4 grup politycznych skierowaną przeciwko wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Ryszardowi Czarneckiemu za jego słowa wypowiedziane na temat poseł Róży Marii Grafin von Thun und Hohenstein. Zadaniem Parlamentu Europejskiego nie jest komentowanie wypowiedzi posłów i nie powinien on wchodzić w rolę sędziego rozstrzygającego spory między posłami" - czytamy w oświadczeniu prof. Ryszarda Legutki, europosła PiS i współprzewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, przedstawionym w imieniu delegacji PiS.

Czytaj też: PiS murem za Ryszardem Czarneckim

"Pani Thun zapowiedziała podjęcie działań prawnych i to polski sąd jest właściwym do rozstrzygania w tej sprawie. Nasze zdumienie budzi tempo, w jakim liderzy 4 grup politycznych przystąpili do ataku na przewodniczącego Czarneckiego i brak podobnej energii w przypadku chociażby obrzydliwych komentarzy pani Thun czy pana Verhofstadta, którzy nazywali przeciwników politycznych w Polsce śmieciami i faszystami. Trudno o bardziej ewidentny przykład stosowania podwójnych standardów. Apelujemy do liderów grup politycznych o zaprzestanie ataku na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego i pozostawienie tej sprawy organowi do tego właściwemu tj. polskiemu sądowi" - dodano w stanowisku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • reality szoł 2018-01-16 11:01:50
    Za takie wypowiedzi" obatel" Czarnecki powinien stracić mandat eurodeputowanego, bo to obciach dla Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA