REKLAMA

Departamenty podatkowe resortu finansów mają nowych dyrektorów

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2017 17:11
Departamenty podatkowe resortu finansów mają nowych dyrektorów Budynek Ministerstwa Finansów (fot. mat. pras)

• Departamenty podatkowe resortu finansów mają nowych dyrektorów - wynika z komunikatu MF.
• Jak zapewnił cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza priorytetem MF jest uszczelnienie systemu podatkowego.

Resort tłumaczy, że decyzje personalne wzmocniły kadrę kierowniczą w departamentach podatkowych: podatku od towarów i usług, podatków dochodowych oraz systemu podatkowego. Wskazano, że tymi ważnymi komórkami pokierują doświadczeni menadżerowie w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. MF poinformowało, że to osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych.

"Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, zapobieganie wyłudzeniom podatku i coraz skuteczniejsze eliminowanie szarej strefy. Jednocześnie chcielibyśmy utrzymać przyjazne podejście do podatników. Zależy nam, by rozwiązania które będziemy proponować, były dobrze osadzone w realiach obrotu gospodarczego. Dlatego cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów, którzy będą stanowić mocne merytoryczne wsparcie dla naszych departamentów" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza.

Zgodnie z informacją MF Filip Świtała został dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego. Nowy dyrektor jest prawnikiem, specjalistą w dziedzinie doradztwa podatkowego. Doradzał w firmach wiodących na europejskich rynkach. W Komisji Europejskiej zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż objął nadzór nad Departamentem Podatku od Towarów i Usług. Jest prawnikiem, menadżerem, doradcą podatkowym uznanych firm międzynarodowych i krajowych, sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Natomiast Maciej Żukowski został dyrektorem Departamentu Podatków Dochodowych. Żukowski jest prawnikiem, doradcą podatkowym, zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA