REKLAMA

Dera: Posłowie PO i N apelują do prezydenta o działanie niezgodne z konstytucją

  • Autor: PAP/JS
  • 07 listopada 2016 17:38
Dera: Posłowie PO i N apelują do prezydenta o działanie niezgodne z konstytucją Andrzej Dera, prezydencki minister (fot.:prezydent.pl)

Apel posłów PO i Nowoczesnej do prezydenta Andrzeja Dudy, by przyjął ślubowanie od trzech sędziów TK wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu, to apel o wybranie - niezgodnie z konstytucją - dodatkowych sędziów Trybunału - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

Prezydencki minister podkreślił, że obecnie w Trybunale Konstytucyjnym zasiada 15 sędziów, którzy złożyli ślubowanie przed prezydentem.

"W tej chwili jest 15 sędziów, którzy mają złożone ślubowanie przed prezydentem zgodnie z konstytucją. Rozumiem, że posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej świadomie apelują do prezydenta, żeby przyjął ślubowanej 16, 17 i 18 sędziego, czyli niezgodnie z konstytucją" - podkreślił Andrzej Dera.

Borys Budka (PO) i Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) zaapelowali w poniedziałek do prezydenta Andrzeja Dudy, by przyjął ślubowanie od trzech sędziów TK wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu - Krzysztofa Ślebzaka, Romana Hausera i Andrzeja Jakubeckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA